Viis aastat tagasi maikuus Arco Vara Tallinna esindusse proovipäevale tulnud Rasmus Tikkerberi on tänaseks kõrgelt tunnustatud kutseline hindaja, keda nii koostööpartnerid kui ka kliendid taevani kiidavad.
„Häid hindajaid on veel, aga Rasmus on kindlalt parim! Väga professionaalne ja tööle pühendunud. Proffide proff, super hindaja“ – nende ja paljude teiste heade sõnadega peegeldavad kliendid ja maakleritest koostööpartnerid Rasmuse tööd. „Rasmus on Professionaal suure algustähega. Ja nii paganama kiire! Parim hindaja, kellega on mul 16-aastase maakleritöö kogemuse ajal olnud au koos töötada!“ tunnustab üks. „Rasmus on üks parimaid hindajaid turul. Kiire, operatiivne ja alati kättesaadav. Suurepärane suhtleja. Ei vea alt, kõik on õigeaegselt tehtud või isegi varem!“ kiidab teine. Rasmuse nime ja pildi leiab peaaegu alati ka kuu parimate hindajate esikolmikust.
Milles seisneb hindaja professionaalsus, ei oska Rasmus täpselt ise öeldagi, aga ta usub, et edu on talle toonud kiirus, hea suhtlemisoskus ja töökus. „Tavaliselt on inimestel ju kõike kohe eile vaja. Ja ma olen ise ka seda tüüpi, et tahan kõik kohe ära teha. Mitte kohe kohe, vaid lausa kohe nüüd kohe, sekundipealt,“ räägib Rasmus. Siis pole imestada, et nii mõnigi koostööpartner ütleb oskarlutsulikult, et kui tema objektile jõudis, oli Rasmusel hindamisakt juba valmis. Täpsus on samuti omadus, mida Rasmuse juures hinnatakse: talle on korduvalt öeldud, et tema järgi saaks kella õigeks panna.
Rasmuse sõnul on hästi oluline ka klientidega ühise keele leidmine. „Ma saan kliendi ootustest aru, suudan kohe välja raalida, mis tüüpi inimesega tegu on ja mida ta minust ootab – mõni vajab sõpra, mõni tahab suhelda väga lugupidavalt teietades,“ selgitab ta.
Sama tähtis on luua head suhted koostööpartneritega. „Kui saad maakleritega kiiresti sõbraks ja oled nende jaoks alati olemas, kogu aeg kättesaadav, siis miks peaksid nad helistama mõnele teisele hindajale?“ küsib Rasmus retooriliselt.
Edu ei tule ilma töökuseta. „Väga hea enesekontroll ja stressitaluvus peavad ka olema, sest kõik ootavad sinult midagi, sa pead päeva jooksul väga palju jõudma, eriti muule mõelda ei jõua,“ ütleb Rasmus, kelle tööpäevad algavad hommikuti kella 5 paiku. „Siis keegi ei helista ega kirjuta, on hea rahulik tööd teha,“ ütleb ta muiates. „Teiseks saan siis tööpäeva lõpetada inimlikul ajal ja õhtut nautida,“ lisab ta. Selle inimliku aja piiri on Rasmus seadnud kella 18 juurde ehk 13 tundi pärast tööpäeva algust.
Rasmus ütleb enda kohta, et ta oleks justkui töö järele ahne – ei ütle tööle kunagi ei. Möödunud suvel, kinnisvarabuumi tippajal, oli ta seetõttu läbipõlemise äärel. Nüüdseks on ta paika pannud range reegli: nädalavahetused on puhkamiseks ja sõpradega koos olemiseks.
Oma ametit peab Rasmus enda jaoks ideaalseks. „Mulle meeldib, et on tasakaal inimestega suhtlemise ja omaette nokitsemise vahel: käin objektidel, suhtlen ja siis saan rahulikult arvuti taga oma töid valmis teha. Mulle meeldivad ka lühikesed projektid ja üks hindamine võtabki ainult mõne tunni. Kui see võtaks nädal aega, siis ma hindajana ei töötaks,“ tunnistab Rasmus muheledes.
Kuigi kinnisvaravaldkonda tullakse sageli sooviga olla oma aja peremees ja teenida hästi, siis raha ei motiveeri Rasmuse sõnul teda enam ammu. „Hea teenus pakub mulle rohkem mõnu ja mind motiveerib enda tulemuste ületegemine – ma võtan hindamist veidi kui mängu, kus saan iseendaga võistelda,“ ütleb ta. Võistlejana on ta hea, enda premeerimises võiks parem olla. „Ega ma kunagi rahul pole, alati saab paremini,“ tõdeb ta muiates.
Kommentaarid