Erakordselt kuum suvi on tekitanud soovi oma supluskoha järele. 30-kraadises kuumuses pakub tõelist suvenaudingut ka koduses basseinis kümblemine. Milline bassein valida, kuhu see paigaldada ja kuidas seda hooldada?
Basseini valides tuleks esmalt otsustada, kes seda kasutavad – kas ainult lapsed või kogu pere. Paigaldatavaid välibasseine on kahte tüüpi: raamiga ja täispuhutavad. Lihtsam ja odavam võimalus on osta täispuhutav bassein. Sel pole raami, see on tavaliselt umbes meetrisügavune, ümara kujuga ning see pumbatakse pumba abil õhku täis. Täispuhutavate basseinide seas on nii väikelastele sobivaid pisikesi kui ka kogu perele mõeldud basseine, mis mahutavad kuni kaheksa inimest, mille küljekõrgus ületab meetrit ja kuhu läheb mitu tonni vett. Kõige huvitavam variant on täispuhutav mullivann, mis on varustatud temperatuuriandurite ja vee aeratsiooni süsteemiga.
Kui soovite kindlasti perebasseini, tuleks valida raamiga bassein. Need on täispuhutavatest suuremad ning neil on terastorudest jäik struktuur. Raamiga basseine on eri kujuga: ümmargusi, ovaalseid ja ristkülikukujulisi, nende sügavus on keskmiselt kaks ja läbimõõt kuni seitse meetrit.
Ujumisbasseini suurus tuleks valida selle järgi, kui palju pereliikmeid korraga basseini kasutama hakkaks: lapse kohta arvestatakse 1 m2, täiskasvanule 1,5–2 m2. Lastebasseinide optimaalne sügavus oleneb lapse vanusest: kuni poolteist aastat vana – 17 cm, 1,5–3-aastane – 50 cm, 3–7-aastane – 70 cm, 7–12-aastane – 100 cm. Täiskasvanule peaks vee sügavus olema vähemalt 1,5 m.
Basseini paigaldamiseks tuleb kõigepealt valida sobiv koht – see peab olema tasane. Kõik, mis võib basseini põhja kahjustada, tuleb eemaldada. Tavaliselt lahendatakse pinnase ebaühtlus liivapadja abil: ülemine mullakiht eemaldatakse ja kaetakse liivaga. Paigaldage bassein eemale seadmetest, teravatest puuokstest ja muudest esemetest, mis võivad seda kahjustada. Arvestage vee äravoolu, kanalisatsiooni ja veevarustuse ning elektrivarustusega – et saaks ühendada valgustuse, vee kütte ja filtrid.
Lihtsalt paigaldamisest ei piisa, väga oluline on hoida basseini heas korras. Kõigepealt jälgige, et vesi ei läheks „õitsema“ – see võib põhjustada mürgistust. Klooritabletid on kõige tõhusam vahend vetikate ja bakterite vastu. Vee desinfitseerimiseks järgige lihtsalt juhiseid. Tähtis on iga päev hommikul ja õhtul 1–2 tunniks sisse lülitada vahetatavate kassettidega pumbafilter. Kui kasutate basseini vaid nädalavahetustel (näiteks maakodus), siis kasutage taimeriga pumpa ja vee filtreerimine toimub basseinis automaatselt. Ärge unustage kassetti põhjalikult loputada, vahetage see välja õigeaegselt, keskmiselt kord kuus. Hea on katta bassein spetsiaalse kattega, mis aitab vältida lehestiku ja prahi sattumist basseini. Talveks on vaja bassein veest tühjendada, seadmed ja konstruktsioon puhastada.
Üldiselt pole basseini paigaldamise protsess keeruline, järgige lihtsalt juhiseid ja valige hea asukoht. Basseini kõrvale saab rajada väikese puhkeala ja saategi oma kodus spaamõnusid nautida!
Kommentaarid