Renoveerimist alustades upuvad paljud korteri- või majaomanikud rohkete võimaluste mitmekesisusse. Läikivad disainiajakirjad, mööbli- ja aksessuaaride kataloogid ning enda ruumikujundusideed võivad tekitada tõelise kaose. Seetõttu on juba remondi planeerimise esimeses etapis vaja oma loomingulised mõtted süstematiseerida, põhjalikult paberile kanda ja spetsialistiga ühendust võtta.
Sisekujundusprojekt ei ole nii lihtne, kui esmapilgul võib tunduda. Lisaks objektide ühte ruumi paigutamisele, ruumide skeemi ja territooriumi väljatöötamisele on vaja konkreetsete probleemide lahendamiseks planeerida ka materjalikulud. Inimesel, kellel on professionaalsest sisekujundusest kauge ettekujutus, on raske ette näha paljutki, eriti kui tegemist on suures uuselamus asuva korteri remondiga. Sellistes olukordades on parimaks abiliseks kvalifitseeritud ja kogenud disainer.
Disainiprojekti koostamine on uue sisekujunduse loomisele õige algus. See dokument on üsna mitmekesine ning hõlmab peaaegu kõiki tulevaste remonditööde üksikasju. Selle õige koostamise ja esialgsete arvutuste tegemise korral ei teki remondiprotsessis enam lisaküsimusi. Esmalt saab selgeks, milliseid materjale vaja läheb ja mis on ümberehituse hind.
Projekteerimisprojekti hädavajalikud komponendid on põrandaplaan, elektriseadmete asendiplaan ja nende spetsifikatsioonid, põranda- ja laeplaani viimistluse tüüp ja materjalid, seinte lõikejoonised ja plaatide kasutamine, samuti mööbli paigutuse plaan ja visualiseerimine. Tüüpilises disainiprojektis on järgmised kirjeldused:
• ruumi joonis koos kõigi mõõtudega
• vaheseinte demonteerimise plaan (vajadusel)
• sanitaartehniliste seadmete paigutuse plaan
• laeplaan koos materjalide kirjelduse ja mõõtmetega
• elektrivõrkude jaotuse, pistikupesade ja valgustite paigutuse plaan
• põrandakütteelementide ja temperatuuriregulaatorite paigutusplaan
• põrandaplaan koos materjalidega
• seinaosad koos viimistluste, mõõtmete, plaatimise ja koguse arvestusega
• uste paigutusplaan
• põhimööbli ja dekoratiivelementide paigutusplaan
• viimistlusmaterjalide tarbimise koondleht, kogus ja artiklinumbrid
Disainiprojekti väljatöötamise ja selle elluviimise edu võti on tellija ja disaineri vastastikuse mõistmise saavutamine. Ainult siis, kui häälestute ühele lainele ja loote usalduslikud suhted, saavad ideed teoks ning interjöör vastab teie maitsele ja eelistustele. Parema mõistmise huvides on eluruumi 3D-mudelite loomiseks soovitatav kasutada nüüdisaegseid programme – uued tehnoloogiad on sel juhul lihtsalt asendamatud. Projekti saab disainer vajadusel täiendada ja laiendada. Disainer aitab valida materjali ning arvutab välja täpsed vajalikud kogused ning see aitab teil säästa raha.
Koostööd disaineriga tuleb alustada juba enne remonditööde algust. Lõppude lõpuks on disainiprojekt remondimeeskonna tegevusjuhis. Projekti elluviimisel ette tulevate muudatuste korral teeb disainer hetkeolukorrale vastavalt planeeringusse täienduse ja uued arvutused.
Kommentaarid