Põrandakatte valikust sõltub suurel määral korteri väljanägemine. Otsuse, mis liiki põrandakatteid kasutada, peaks tegema juba enne remondi algust. Sellest sõltuvad nii eelarve kui ka viimistlustööde nüansid. Oluline on arvesse võtta mitte ainult tulevast interjööri, vaid ka erinevate põrandakatete hooldusnõudeid.
Laminaat
Laminaat on mitmekülgne materjal, mis jäljendab erinevaid pindu, sealhulgas laud- või kivipõrandat. Laminaat on enamasti kahjustuste suhtes vastupidav. Odavaima ja kalleima laminaadi hinnavahe on üsna suur – igaüks leiab oma rahakotile vastava.
Laminaadi kasutamisel on siiski ka puudusi. Enne selle paigaldamist on vaja põrand ideaalselt tasandada, vastasel juhul jäävad paneelide vahel vuugijooned näha. Odav laminaatparkett võib kõrge õhuniiskusega ruumis paisuda, seetõttu ei sobi see vannitoas ja köögis kasutamiseks.
Laudpõrand
Väga hea näeb välja naturaalsest puidust laudpõrand, tavaliselt kasutatakse selleks männipuitu. See on keskkonnasõbralik, põrandat saab soovitud tooni värvida või erinevate vahenditega viimistleda (õli, vaha, lakk).
Valiku puuduseks on materjali kõrge hind, valmistamise ja paigaldamise keerukus – enamasti eritellimusena –, samuti vajadus põrandaid pidevalt hooldada. Naturaalsesse puitu jäävad kergesti täkked ja kriimud ning seepärast soovitavad eksperdid põrandat iga viie aasta järel uuendada.
Linoleum
Linoleum on odav ja praktiline valik, see võib imiteerida mis tahes pinda, sealhulgas keraamilisi plaate või puitu, see võib olla mustriline või ühevärviline. Linoleumi on lihtne paigaldada, sellega saab hakkama ka algaja. Seda on lihtne hooldada ja puhastada.
Keraamilised plaadid
Keraamilised plaadid on parim valik vannitoa ja köögi põranda katmiseks – need on tugevad ja vastupidavad, ei karda niiskust ega lase seda läbi. Matid plaadid näevad paremad välja, ent klassikalisi keraamilisi plaate on lihtsam puhastada. Kuna põrandaplaadid on külm materjal, peaks neid kasutama vaid põrandaküttega ruumides.
Puitparkett
Parkett on klassikaline lahendus, mis näeb välja stiilne ja kallis, ent mida on saada siiski üsna erinevas hinnaklassis. Puitparketil on siiski ka puudusi: seda on keeruline paigaldada, aga kerge kriimustada, odav parkett pole keskkonnasõbralik. Parketi eluiga saab pikendada seda mõne aja tagant lihvides ja viimistlust uuendades.
Vaipkate
Vaipkatet kasutatakse sageli elu- ja lastetoas – see muudab interjööri mugavamaks ja hubasemaks, annab ka täiendava soojusisolatsiooni. Miinustest väärib märkimist materjali lühike eluiga (kuni 10 aastat) ning vajadus pideva hoolduse järele – vaibale kogunenud tolm ja mustus võivad olla tervisele kahjulikud.
Kommentaarid