Mugavad töötingimused on eduka töö võti. Nüüdisajal pole kontor pelgalt töökoht, see on aktiivne elukeskkond, millel on oma nägu, mis mõjutab kogu ettevõtte tööd ja kasumit. Kontor on saanud meie argipäevaste toimetuste lahutamatuks osaks ja seda eriti praegusel ajal, mil suurem osa aktiivsest elanikkonnast teeb igapäevatööd kodukontoris.
Mõeldes kontorile kui töökeskonna esindusruumile, tekivad seosed millegi monotoonse ja igavaga. On tõestatud, et üksluises ja ebamugavas keskkonnas ei edene ei töötegemine ega töösuhted. Tööruumile tuleb anda iseloomulik individuaalsus ja huvitav stiil. Üha enam asendatakse kontoriruumide standardsus loominguliste lähenemisviiside ja innovaatiliste lahendustega. Kui tööandja hoiab töötaja töökoha sisustamisel raha kokku, väsib töötaja kiiresti, kaotab keskendumisvõime ega saa tööle täie jõuga pühenduda.
Hästi ja läbimõeldult sisustatud kontoriruumi eesmärk on muuta kontoritöötajate meelt, tõsta nende motivatsiooni ja seeläbi suhtumist töösse. Kontoritöö võib olla suur osa inimese elust ning see peab tooma päevadesse rõõmu ja rahuldust. Asutuste juhid näitavad oma kontorite kujundamisel välja imelist loovust, võimaldades oma töötajatel mitte ainult vaba ajakava alusel töötada, vaid ka kontoris magada, süüa ja isegi sportida. Eeldatakse, et selliste kontorite töötajad teavad täpselt, miks nad tulevad tööle, nad oskavad oma aega hallata, nad ei vaja juhtimiskontrolli, sest ei „istu“ kontoris, vaid sooritavad läbimõeldud ja kasutoovaid tegevusi.
Kontoriruum peaks olema mugavalt ja minimalistlikult sisustatud, et see mõjutaks positiivselt kogu kollektiivi mikrokliimat. Mugav, elegantne ja ergonoomiline kontorimööbel, vajadusel vaheseinad töötajate vahel, puhkenurk, kööginurk, kliimaseade, õhuniisutajad, valgustid, tekstiilid, aksessuaarid ja miks ka mitte talveaed on lahutamatud osad meie kontorimaailmast. Kontoriruumi soovitatakse tuua isegi äriprotsessiga mitteseotud aksessuaare ja dekoratiivseid elemente. Uudsed lähenemisviisid kontoriruumile parandavad töötajate heaolu, suurendavad efektiivsust ja vähendavad haigestumust.
- Vaheseinad
Tänapäeval peaks kontoriruum võimaldama vajadusel mobiilset liikuvust, võimalust keskkond ümber kujundada. Nüüdisaja kontorisse võiks paigaldada kergelt ümbertõstetavaid vaheseinu. Eraldatus on suures kontoris töökohtade vahel vajalik, eriti kui ruumis töötab korraga rohkem kui 6–7 inimest. Vahesein võib olla puitlaast- või puitkiudplaadist, spetsiaalsest klaasist või plastist, selle kõrgus peaks olema 1,20–1,30m. - Seinad
Nagu iga ruumi, nii ka kontori seinu saab kujundada plakatite, maalide ja fotodega. Värvi ja stiliseeri lisaks ruumile ka originaalne infotahvel või -sein, mis peaks oma kujundusega olema kontoris tähelepanu keskpunktiks. Vaatamata sellele, et suurem osa infost edastatakse elektroonilisel teel ja teadetetahvel on oma päevakajalisuse kaotanud, saab seda ikkagi sisustuselemendina kasutada. Infoseinale võiks anda uue suuna, kujundada see näiteks originaalsete lööklausete, sõnumite, ühiste fotode või postrite kandjaks. - Mööbel
Puitlaastplaat on kontorilaua valmistamiseks kasutatavate materjalide hulgas esikohal, puit ja metall on küll kallim, aga ka kvaliteetsem lahendus. Toolil peaks olema ortopeediline iste ja seljaosa, hea täiteaine, polüuretaan või vahtkumm. Veluur ja nahk on head polstrimaterjalid. Pehme mööbli täidise tüübist ja polstrist sõltuvad otseselt selle kasutusiga ja istumismugavus. - Aknad
Akendel on kontoris eriline roll, lausa teraapiline. Töölaualt või arvutilt silmi tõstes ja mõttepausi lubades otsime me ikka vaadet kaugusesse. Aknad vajavad kontoriruumis erilist tähelepanu. Milline on vaade aknast, kas häiriv või rahustav? Kas akendega tuleb midagi ette võtta – näiteks katta või kujundada? Kui on võimalik, võib aknalauale paigutada erilisi tujutõstjaid, näiteks värvilisest klaasist figuure. Neid läbides tekitab päevavalgus kontori seintele huvitavaid mustreid. Õhtuti töötades tahetakse kontoris alati hubast õhkkonda. Selle loomine on lihtne näiteks spetsiaalse aknavalgustuse abil.
Kommentaarid