Niitmishooaeg on juba alanud! Selleks, et muru näeks ilus ja terve välja, tuleb seda õigesti hooldada. Toon välja viis lihtsat nippi, mida järgides saavutad kauni rohelise murulapikese.
-
Esimene range soovitus on kindlasti see, et muru ei tohi liialt madalalt niita. Väga madalalt niitmine kurnab muru igal niitmiskorral ning põhjustab lisaks sammaldumist. Soovitatav on alles jätta 1/3 muru kõrgusest. Esimese niitmise võiks kevadel teha alles siis, kui murutaimede otsad hakkavad koolduma.
-
Õige kastmisega saavutad tugeva ja tiheda murupinna. Kõige olulisem on kasta kuival ja kuumal suveperioodil ning pigem õhtuti, kui kuum päike on taandunud, või pilves ilmaga. Lisaks on murule parem, kui kasta harvemini ja rohke veega.
-
Kas ja millal väetada? Kui soovite, et muru püsiks tihe ja roheline, on väetamine kindlasti vajalik. Kevadväetamine peaks toimuma mai alguses. Kui aga kevadel jääd hilja peale, siis järgmine sobiv aeg on suvel, täpsemalt juuni lõpus. Märga muru ei tohiks väetada! Miks? Sest väetis on kleepuv, jääb murukõrte külge kinni ning tekitab taimedele põletuse.
-
Üks lihtsamaid viise murulapi tihedamaks muutmiseks on muru õhutamine. Õhutamise plussiks on see, et nii pääseb vesi kergemini pinnasesse, mis omakorda kiirendab juurestiku kasvamist. Kui spetsiaalset muruõhutajat ei ole, siis alternatiivina sobivad aukude tegemiseks või tugevamalt riisumiseks väga hästi ka aiahark või raudreha. Et tekitatud augud püsiksid kauem, võiks muru katta kerge liivakihiga. Õhutamiseks sobiv aeg on hiliskevadel enne väetamist, kui aluspinnas on juba kuiv.
-
Saa lahti liigsest samblast! Kõige mugavam on selleks kasutada spetsiaalset samblatõrjevahendit. Sellel on ka hea lisapluss: see kiirendab lisaks sambla tõrjumisele muru kasvu.
Neid soovitusi järgides kindlustad murule sügavrohelise värvuse ning tervisliku kasvu.
Kommentaarid