Kui olete korterit välja üürimas, on teile oluline, et üürisuhe kujuneks sujuvaks ja meeldivaks. Kuidas seda saavutada? Jagan mõned soovitused, millele esmajoones tähelepanu pöörata.
- Üürilepingu põhjalik lugemine
Ärge allkirjastage üürilepingut enne selle põhjalikku lugemist ja mõistmist. Veenduge, et olete teadlik kõigist üürilepingu tingimustest, sealhulgas üürimaksetest, deposiidi suurusest, lepingu kestusest ja üürniku ning üürileandja kohustustest.
- Dokumentide kontrollimine
Kontrollige korteri dokumente hoolikalt, veendumaks, et korteri omanikul on õigus seda üürile anda. Kontrollige, kas omanikul on kõik vajalikud load ning kas ta vastab üürileandjale kehtestatud eeskirjadele.
- Üürimaksete eelarvestamine
Veenduge, et suudate üürimakseid tasuda. Arvutage välja oma sissetulekud ja kulud ning veenduge, et üürimakseid saab regulaarselt maksta. Lisaks üürile võidakse nõuda ka deposiiti, seega arvestage ka selle summa olemasoluga.
- Kommunikatsiooni olulisus
Olge avatud ja selgesõnaline üürileandjaga suhtlemisel. Selgitage oma ootusi ja küsige küsimusi, veendumaks, et olete mõlemad üürilepingu tingimustest täielikult aru saanud. Samuti teavitage üürileandjat võimalikest probleemidest korteris või hoones, et need saaksid kiiresti lahendatud.
- Korteri ülevaatamine
Enne lepingu allkirjastamist tehke koos üürileandjaga üksikasjalik korteri ülevaatus. Tehke fotod olemasolevatest kahjustustest ja defektidest ning dokumenteerige need. See aitab vältida hilisemaid vaidlusi tagatisraha tagastamise üle.
- Hoolduse kohustus
Olge teadlik korteri heakorra ja korrashoiu kohustusest. Hoidke korter puhtana ja hoolitsege selle eest, et mööbel ja sisustus oleksid korras. Samuti teavitage üürileandjat õigeaegselt hooldus- või remondivajadustest.
- Lepingust kinnipidamine
Järgige üürilepingus sätestatud tingimusi, sealhulgas üürimaksete tähtaegu ja kodureegleid. Ärge tehke korteris olulisi muudatusi ega remonditöid ilma üürileandjaga eelnevalt kokku leppimata.
Kommentaarid