Pilkupüüdvad fotod on kinnisvarakuulutuse juures kõige tähtsam osa, sest esmalt vaadatakse pilte ja alles seejärel tekstina esitletud infot, kirjutab Arco Vara maakler ja hindaja Anna Volmer.
Fotod, mis rõhutavad müüki pandud korteri või maja parimaid külgi ja vaateid akendest-rõdudelt, meelitavad rohkem huvilisi kinnisvara uudistama. Kinnisvaraportaalides pälvivad selgete ja ülevaatlike piltidega kuulutused alati suuremat tähelepanu ja aitavad objekti paremini turundada.
Alljärgnevalt mõned lihtsad näpunäited kinnisvarafotode tegemiseks:
Korista elamine. Müügikuulutuse tarvis pildistamiseks peaks omanik kodus saavutama nii-öelda piinliku korra. Kõik vedelevad asjad, alates riietest kuni nõudeni köögis, tuleb kindlasti silma alt ära paigutada.
Eemalda üleliigne. Enne kui pildistama asuda, peaks igat kaadrit vaatama 5-10 sekundit sellise pilguga, kas leiab midagi häirivat, mida saab kõrvale või ära tõsta, kuna pole kinnisvaraostjale esitlemiseks oluline. Vahel piisab mõnest väikesest liigutusest, et pilt jääks ilusam ja elamine tunduks olevat ideaalses korras.
Tee väike remont. Kui näed kooruvat värvi või lainetavat tapeeti, tee võimalusel lihtne remont.
Pildista lainurkobjektiiviga. Interjööri pildistamisel on vaja lainurkobjektiivi. Teisisõnu, sellist objektiivi, mis võimalikult laia ala pildile jätab. Lainurkobjektiiviga pildistatud fotodele mahub kogu ruumis olev interjöör. Väikestel kompaktkaameratel selliseid objektiive pole. Paraku kaasneb lainurkobjektiiviga üles võetud piltidega mulje kui tohutu suurest ruumist, kuigi tegemist võib olla pisikese köögikesega. Piltide vaataja peab sellega arvestama, et fotod ei peegelda reaalsust sada protsenti.
Kasuta pildistamisel statiivi. Sellega väldid uduseid, väriseva käega tehtud pilte. Statiivi puudumisel toeta kaamera laua, toolileeni, uksepiida või muu taolise vastu. Kaamera ekraanilt vaadates võivad vaba käega tehtud fotod tunduda head, aga kui laadida need arvutisse, siis selgub, et ülesvõtted on udused. Pildistamisel jälgi, et seinad jääksid paralleelsed pildi servadega. Selleks saab jälle abi statiivilt. Korralikult kinnitatud ja fikseeritud kaamera ning looditud alus tagavad korrektse pildi.
Jälgi valgust. Lauspäike võib olla silmale ilus, kuid fotodele hästi ei mõju. Oluline on teada kellaaegu, millal valgus ühele või teisele majaosale langeb ja pildistamisajad vastavalt sellele valida. Hea kvaliteediga fotode tegemine nõuab palju aega, keskmise suurusega maja puhul vähemalt kuni kaks tundi. Elamu sisevaadete pildistamisel mängib ilm ja kellaaeg sama suurt rolli kui välisvaadete puhul. Parim pildistamisaeg on enamasti õhtul või hommikul mahedama valgusega. Üldjuhul sobib pilvine ilm paremini, kuna ruumis olev valgus pääseb siis hästi mõjule. Kui valgust ei ole piisavalt, siis pange valgustid põlema, see muudab toad hubasemaks ja annab hea ülevaate valgustusvõimalustest.
Pildista korteri müügielemente. Too fotodel esile aknad, uksed, mööbel ja muud detailid, mis jäävad korterisse või majja sisse.
Detailid. Värvi lisamiseks võid lisada lauale puuviljavaagnaid, aknale lillepoti vms. Vajadusel investeeri uutesse kardinatesse, lilledesse või voodikattesse.
Vali õige koht. Pildista kaugemast nurgast, nii mahub pildile enam pinda ja vaateväli on suurem. Pildista madalalt, umbes 1-1,5 meetri kõrguselt, siis jääb põrandat rohkem nähtavale ja tuba tundub suurem. Pilte võiks olla pigem rohkem kui vähem. Pildile tasub püüda ka üldplaani, kus on näha ruumide liigendust ja tubade asetust. Pildistage nii, et uksed ja trepid erinevatesse tubadesse oleks nähtaval. Uste olemasolul tehke need lahti, nii näeb uudistaja, milline tuba millise ukse taga on.
Kokkuvõtvalt. Fotod tuleb teha võimalikult kvaliteetsed, et tekitada huvi müüdava kinnisvara vastu. Samas peavad nad objekti seisukorda väljendama võimalikult ausalt, et kohale tulnud inimesed ei peaks pettuma. Kui heade fotode tegemine tundub üle jõu käivana või ei ole selleks piisavalt head kaamerat, siis enamikel maakleritest on selleks nii oskused, kui ka vajalik fototehnika. Paljud omanikud soovivad, et kuulutustes kasutataks nende endi tehtud pilte, aga alati tuleb seejuures meeles pidada, et head fotod müüki pandud kodust on üliolulised.
Kui soovid nõu küsida, kirjuta või helista Anna Volmerile.
Kommentaarid