Ehkki lemmikloomad ei pea kinnisvara ostmise või müümisega tegelema, siis kolimine võib nende jaoks olla sama stressirohke kui inimesele. Eriti kassid ja koerad võivad kolimist raskelt läbi elada, sest uued lõhnad, uued ruumid ning uued rutiinid tekitavad ärevust ning stressi. Õnneks on olemas mõned näpunäited, mille abil saate oma karvastele sõpradele kolimise pisutki kergemaks muuta
Tellige professionaalid
Professionaalse kolimisettevõtte palkamine aitab protsessil kulgeda võimalikult kiirelt ja sujuvalt. Siinkohal tuleb veenduda, et valiksite usaldusväärse mainega kolimisfirma, et teie kolimine kulgeks probleemideta. Sellega saate vähendada lemmikloomadele tekkivat stressi ajal kui asjade pakkimine on täies hoos, ning teil jääb rohkem aega üle, et oma pere ja lemmikuga tegeleda.
Saatke nad pakkimise ajaks kodust ära
Mõnedel loomadel on kolimise ajaks kodust ära saatmine vähem stressi tekitav. Kui lemmik on harjunud aeg-ajalt kellegi teise kodus aega veetma, siis paluge kolimise ajal võimalust lemmik hoidu võtta. Kui viite lemmiku ära kodust enne pakkimise algust, siis uude koju tooge nad hetkel kui suurem osa asjadest juba lahti pakitud.
Hoidke lemmikuid välja kolimisel eraldi ruumis
Ükskõik, kas rendite kolimisfirma või mitte on kastide pakkimisel palju tulemist ja minemist. Loomade häirimise vähendamiseks hoidke lemmikut ühes ruumis ja jätke see ruum võimalikult kauaks häirimatuks. Enne viimase ruumi pakkimist viige oma lemmikloom uude koju, kus ootavad teda ees juba tuttavad lõhnad ja esemed.
Hoidke rutiini
Kogu selle pakkimise ja korraldamisega võib rutiin kiirelt ununeda. Kuna rutiin on loomadele, eriti koerte jaoks, väga oluline on tarvis proovida kinni pidada oma väljakujunenud harjumustest. Toitke ja jalutage oma koeraga nagu tavaliselt ning proovige leida rohkem aega, et lemmikuga mängida. See aitab lemmikloomal rahuneda. Kolides pange lemmiklooma voodi, mänguasjad, veekauss ja sööginõu võimalikult kiiresti paika. Veenduge, et valitud koht ei jääks kuidagi suuremale kolimisele jalgu, et loom ei tunneks end protsessi käigus pidevalt ohustatuna.
Kuidas ära tunda, et lemmikloomal on tekkinud stress?
- Kõhulahtisus, kõhukinnisus või mõni muu seedeprobleem;
- isutus;
- vajadus üksi olla;
- suurenenud une vajadus;
- agressiivsus inimeste või teiste loomade suhtes.
Kui sa märkad lemmiku käitumises muutuseid, siis alustuseks külasta loomakliinikut. Loomaarst saab välistada kõik tervisega seotud probleemid ja kontrollida looma üldist seisundit. Samuti oskab ta soovitada viise, kuidas lemmiklooma stressitaset langetada.
Kommentaarid