Kahekorruselisi kortereid on alati peetud luksuslikeks elupaikadeks, mis rõhutavad omaniku staatust. Tänapäevastes arendustes pole aga sellised korterid enam haruldus ja neid müüakse taskukohaste hindadega. Enne kahekorruselise korteri ostmist tasub hinnata selle funktsionaalsust, planeeringut ja muid eripärasid.
Eelised ja miinused
Kahekorruselise korteri üks peamisi eeliseid on selle omanäolisus. See on suurepärane alternatiiv eramajale: trepp kahe korruse vahel loob mulje, nagu elataks eramus, samas kui korter võib asuda Tallinna kesklinnas.
Kui korter on tehtud projekti järgi, on see tänu panoraamakendele ja avatud planeeringule avar ja alati valgusküllane. Elutuba ja magamistoad on funktsionaalselt eraldatud. Samuti pakub kahekorruseline korter võimaluse katsetada kõige julgemaid disainilahendusi.
Trepp on samas ka kahekorruselise korteri miinuseks. Esiteks võib see olla lastele ja vanuritele ohtlik. Trepp võtab enda alla ka märkimisväärse pinna ja vähendab seega korteri kasulikku pinda. Miinuseks on ka trepi tegemise ja paigaldamise küllaltki kõrge hind. Mõne inimese jaoks on miinuseks ka see, et peab päevas palju kordi korruste vahel liikuma. Lõpuks on ka suuremad kommunaalmaksed sellise kinnisvara miinuseks.
Õige kujundus
Peamiseks väljakutseks kahekorruselise korteri kujundamisel on ruumi kvaliteetne ja funktsionaalne tsoneerimine. Tavaliselt on teisel korrusel magamistoad, vannituba ja garderoob, esimesele korrusele sisustatakse elutuba, vaba aja veetmise ala ja köök ning kui ruumi on piisavalt, siis ka kontor ja külaliste tualett. Esimene korrus võiks olla avatud ala võimalikult väheste eraldatavate seintega.
Eriline tähelepanu treppidele
Mõni trepikonstruktsioon näeb välja rohmakas, kuid pakub see-eest suurimat turvalisust. Keerdtrepp on kompaktne ja sobib igasse interjööri, kuid jääb igapäevases kasutuses ebamugavaks ega ole ka ohutu.
Korteri mõlemad korrused peaksid olema sisustatud samas stiilis. Viimaste aastate trendid on minimalism, loft ja hi-tech.
Kommentaarid