Ligi 40 000 elanikuga Nõmme kinnisvara hinnataset mõjutab vähene pakkumiste arv ja nii on viimase aastaga eluasemete keskmine ruutmeetri hind võrdsustunud juba Tallinna kesklinna hindadega.
Taolised trendid pole ajaloolise Nõmme puhul iseenesest mingi ime, sest tegemist on elanike poolt väga hinnatud rahuliku ja rohelise elukeskkonnaga linnaosaga. Viimane fakt annab silmad ette Tallinna teistele linnaosadele, sest kust mujalt leiab nii külluslikku looduskooslust ja võimalusi vabal ajal metsas või rabas lõõgastuda.
Kui lisame siia veel kauni arhitektuuriga eramajad, hoolitsetud aiad, sportimisvõimalused, hea kooli- ja transpordivõrgu, siis saame aru, miks inimestele meeldib väga Nõmmel elada ja miks nad väga mõjuva põhjuseta seal oma kodu ei müü.
Sellest tulenevalt on Nõmmele suhteliselt keeruline omale kodu osta, pakkumises on enamasti vaid üksikuid eksklusiivsete hindadega maju. Vabu kortereid leiab peamiselt uusarendustest, näiteks Vesioina korteriarendusest leiab Nõmmele väga iseloomulikke elamispindu.
Nõmme linnaosas tehti käesoleva aasta I poolaastal enim tehinguid suuremate perekorteritega, mis on ka loogiline, sest Nõmme on vaikne ja peresõbralik elukeskkond. Keskmise taolise korteri suurus jäi 100 ruutmeetri juurde. Ostjateks on tavaliselt Nõmmele väga lojaalsed inimesed, kes seal juba elavad ja soovivad suuremale või uuemale pinnale kolida või siis endised nõmmekad, kes otsivad linnaossa tagasikolimise võimalust.
Nõmme linnaosas tehti 2017. aasta esimeses pooles 191 korteritehingut, millest uute korteritega tehtud tehingute arv oli 27 ehk 14,1 protsenti. Keskmiseks korteri ruutmeetri hinnaks kujunes 1615,69 eurot. Korteritehingute arv kasvas aastases võrdluses 12,4% ja ruutmeetri hind 14,1%.
Üüriturg on Nõmmel suhteliselt tagasihoidlik, sest nagu eespool nimetatud, on vabade pindade arv piiratud.
Kommentaarid