Juuni kuus tehti Pärnus 84 korteritehingut. Võrreldes mai kuuga tehti 7 tehingut rohkem (+9,1%) ning võrreldes 2016. aasta juuniga 25 tehingut rohkem (+42%). Tehtud tehingute lõikes kujunes mediaanhinnaks 1 088 €/m2, mis oli võrreldes mai kuuga langenud 1,0% kuid võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvanud 17%. Aasta algusest alates on Pärnu linnas korterite hinnatase kasvanud ligikaudu 16%, esimese poolaasta hinnakasv jäi võrreldes 2016. aasta I poolaastaga 14% juurde. Korterituru laiapõhjaline aktiivsuse ning hinnataseme kasv on jätkunud teist kvartalit järjest.
Nii tehinguaktiivsuse kui hinnataseme kasvutrendi hoiavad paneelelamute piirkonnad eesotsas Mai-Papiniiduga. Sarnaselt Pärnust väiksematele Eesti aktiivseimatele linnadele on hinnakasvu endiselt soodustamas kehv pakkumise struktuur just 2- ja 3-toaliste hea siseviimistluse seisukorraga korterite osas. Kasvanud nõudlusest tulenevalt on oodata mõõduka kasvutrendi jätkumist, mille juures põhiliseks ostjaskonnaks on lisaks noorematele leibkondadele ka keskmisest vanemad inimesed. Müügiperioodid jäävad korterite puhul enamasti 3 kuu sisse ning pakkumiste vähesusest tulenevalt tehakse ostuotsuse langetamisel erinevate korterite vahel valides järjest vähem eelistusi.
II kvartali andmetele tuginevalt on asunud kiirenema ka enne 1939. aastat ehitatud korterite hinnakasv, mis tuleneb nii külaliskorteritesse investeerimisest kui ehituslikult vanemate miljööväärtuslikes piirkondades paiknevate hoonete rekonstrueerimisest. Pärnus on nii tänasel hetkel töös kui ka lähitulevikku planeeritud mitmete väikeste, valdavalt kuni 10-korteriliste, projektide läbiviimist. Olukorras, kus üksikud suuremamahulised projektid ei ole oma võrdlemisi kõrgest hinnatasemest tuleneva müügiperioodi pikkusega kõiki kohalikke arendajaid rahuldanud, eelistatakse jääda väikeste projektide läbiviimise juurde. Pärnu linna arendusmaastikul on viimaste kuude vältel asunud huvi kasvama nii peamiselt Tallinna kuid ka välisriikide suunalt.
Kommentaarid