Kuuleme iga päev, kuidas peaksime olema üha rohkem keskkonnasõbralikud. Nii on ka sisustuses trendiks saamas keskkonnasõbralike materjalide kasutamine.
Igati teretulnud on naturaalsed, looduslähedased materjalid. Moodne mööbel ja muud sisustuselemendid peaksid olema taaskasutatud puidust, bambusest, džuudist, klaasist, taaskasutatud plastist või metallist. Eriti moes on klaas, kivi (oonüks, marmor, graniit) ja hele puit – nii mööbli kui ka muu sisekujunduse juures. Metalli soovitatakse kombineerida puiduga, mis neutraliseerib metalli külmust ning annab huvitava efekti. Köögipindadel võib näha tammepuitu, mida kombineeritakse samuti tänapäevaste lahenduste ja moodsate materjalidega. Avatud kapid asenduvad suletud kappidega, mille sisse saab peita nõud ja muu pudi-padi. Vannitubades eelistatakse betoonitooni marmorit ning messingist elemente.
Huvi on kasvanud möödunud sajandite mööblikunsti vastu. Antiiki sobitatakse uue mööbliga. 70ndate retrohõng ja möödunud ajastuid meenutavad sisustuselemendid ning huvitavad kooslused on sel aastal kindlasti moes.
Endiselt on trendikas minimalism ehk „vähem on rohkem“. Piirduda võiks esemetega, mida kodus päriselt tarvis läheb. Põnev idee on kasutada multifunktsionaalset mööblit (kergesti teisaldatavad lauad, dekoratiivmööbel ja arvutihoidjad), mis rahuldavad kõigi pereliikmete vajadusi.
Eelistada võiks orgaanilist, naturaalset sisekujundust, näiteks anda kodule hubasust, rohelust ja värskust erinevate toataimedega. Need annavad hulgaliselt head energiat ning aitavad tõrjuda meid ümbritsevat elektromagnetkiirgust. Ka lõunamaised mustrid ja džunglimotiivid on interjööris endiselt teretulnud. Värvid ja mustrid muudavad elu meie ümber rõõmsamaks. Kellele tapeedid ei meeldi, see saab värvilaike lisada fotode või maalidega.
Uueks suunaks võib lugeda tumedate ja heledate toonide kooskõla, monotoonsus hakkab vaikselt kaduma. Soovitan julgelt katsetada vastandvärvidega ning kombineerida oskuslikult erinevaid naturaalseid tekstiile. Mu isiklik lemmik on luksuslikku muljet jättev samet, mis sobib nii elu- kui ka magamistuppa. Pehme samet sobib imeliselt metalldetailide ning siledate patjadega, jätab rafineeritud ning vaoshoitud mulje, kuid pakub samas soojust ja hubasust. Kasutades rohelist ja sinist sametit ning kuldseid detaile, võib luua väga trenditeadliku kodu.
Mööbli ja muude sisekujunduselementide valikul on ranged jooned hakanud asenduma ümaramate vormidega (diivanid ja tugitoolid), see toob eluruumidesse pehmust ja veidi ka romantikat. Varem oli trendiks vaipadest loobumine, kuid sel aastal tulevad vaibad üha enam pilti tagasi. Julge ja põneva mustriga vaip võib olla tõeliseks disainielemendiks ning pilgupüüdjaks.
Külmad ja kõledad toonid on eilne päev – sel aastal on populaarseimad soojad naturaalsed beežikad toonid (näiteks hele põrand). Neutraalsed toonid muudavad kodu hubaseks. Rohelised ning mustad toonid ei ole samuti kuskile kadunud, ent musti toone võiks kombineerida naturaalse puiduga. Mööbel ning seinad võiksid olla heledamad, tehnika ja muu viimistlus pigem tumedamates toonides. Valge ja mee tooni kooslus on jätkuvalt moes ka järgnevatel aastatel. Uudse suunana on kasutusel marmoriroosad ning süsimustad ja hallid toonid.
Mis peamine – kodus peab olema soe, mõnus, hea ning turvaline olla, sest seal veedame enamiku oma ajast. Värskeid sisustustrende jälgides võiks tänavu kombineerida uut ja vana mööblit, eelistada mõnusaid sooje värvitoone ning ajutiste lahenduste asemel kestlikkust ja vanadele materjalidele uue elu andmist. Aasta märksõnaks võiks olla taaskasutus, seega pane end proovile ja restaureeri sel aastal mõni põnev vana mööbliese!
Kommentaarid