Väljas on mõnus paksu lumega talv ja kohe-kohe algab veebruarikuu. Oled end kindlasti kamina ette mõnusasti sisse seadnud, aga samas on tunne, et justkui peaks midagi asjalikku ka tegema, eks ole? Veebruaris on terve hulk töid, mis tuleks nii toas kui aias ette võtta. Panime need sinu jaoks ritta.
Alustame toast.
HAKKA VAIKSELT TOATAIMI VÄETAMA JA ÜMBER ISTUTAMA
Veebruar on juba aeg, kui võid hakata oma tubaseid taimi väetama. Kui näed nende küljes värskeid kasve, on see kindel märk sellest, et taim on talveunest üles ärganud. Esimese hooga ei maksa neid üleliia ehmatada, nii et tee väetiselahus pigem lahja kui kange.
Võid algust teha ka toalillede ümberistutamisega, siis on nad kasvuperioodil juba kenasti uues mullas ja potis kohanenud. Pärast ümberistutamist pole neid vaja mõnda aega väetada, sest värske muld on piisavalt toitainerikas ja lisarammu vaja ei lähe.
VAATA ÜLE TAIMED AKNALAUAL
Päike läheb järjest intensiivsemaks, mis teeb muidugi inimestele rõõmu, aga see ei pruugi meeldida kõigile rohelistele isenditele, mis aknalaual otsese päikese käes asuvad. Vaata üle taimed, mille sa talveks valgemasse kohta tõstsid.
KONTROLLI ÜLE SUITSUANDURID
Usume, et teed seda regulaarselt, aga tuletame ikkagi igaks juhuks meelde, et kontrolliksid oma suitsuandurite korrasolekut ja seda, kas patareid on ikka täis.
KASUTA ÕHUNIISUTAJAT
Kui õhuniiskuse mõõtja ei näita üle 30%, on sul ilmselt vaja õhuniisutajat. Keskküttega korterites on kuiv õhk sage probleem ja sellest annavad tunnistust kuivad silmad, sügelev nahk ja nina ning katkised huuled. Õhuniisutaja võib parandada ka su une kvaliteeti, nii et tasub proovida.
HAKKA PLANEERIMA JUURVILJA- JA LILLEAEDA
Mõtle, milliseid köögivilju või suvelilli sa sooviksid sel aastal kasvatada. Vaata üle eelmisest aastast jäänud seemned ning tee nimekiri neist, mida on vaja juurde osta. Teatavasti müüakse põnevamad seemned tihti varakult ära ja n-ö hiline ärkaja peab leppima vaid enam levinud variantidega.
KÜLVA MÕNED SEEMNED
Taimed, mis vajavad pikemat kasvuaega, võid juba veebruari lõpupoole kastidesse valmis külvata. Nendeks on näiteks tomat, paprika, peiulill, lõvilõug ja mõned muud suvelilled.
Järgmisena lähme keldrisse.
KONTROLLI AIASAADUSI
Vaata, ega õuntel pole plekke peal või kartulite hulgas mädaseid mugulaid. Nopi need välja. Murra kartulitelt idud ära, nii saad neid veel kasutada. Leidsid keldrist viimase kõrvitsa? Valmista sellest mõnus kuum püreesupp (retsept siin) või pane salatina purki.
VAATA ÜLE LILLESIBULAD
Mõned sibullilled ei talu ju meie külma talve ja need tõid sa ilmselt talveks keldrisse. Vaata sibulad selle pilguga üle, ega mädanik pole nendele liiga teinud.
Lähme teeme aias ka ühe tiiru.
KAS LINNUD ON TOIDETUD?
Kui kord oled linde toitma hakanud, siis teatavasti enne kevade saabumist seda pooleli jätta ei tohi.
KAS VILJAPUUD ON ENDISELT KAITSTUD?
Mine vaata, ega viljapuude ümbert pole kadunud võrk või mis iganes lahendus, mille sa metsloomade kaitseks oma viljapuude ümber sügisel sättisid.
LUMI MARJAPÕÕSASTEL
Kui sa seda pole teinud, siis tuleks marjapõõsaste pealmised oksad kinni siduda, vastasel korral võib suur kuhi lund põõsa oksad ära murda või lamandada. Tundub, et lund tuleb taevast sel talvel alla veel pikalt.
LUMI AIAPUUDEL JA PÕÕSASTEL
Raputa suurem lumi maha ka teistelt aias kasvavatelt puudelt ja põõsastelt, mille oksi raske lumi võib ohustada.
AJA KATUSELT LUMI MAHA
Raske lumi võib katusel palju kurja teha, sellepärast oleks see hea lamedamatelt katustelt ise maha ajada.
Allikas: Kinnisvara24.ee
Kommentaarid