Kolimisest võiksin praegu palju kirjutada, sest viimase pooleteise aasta jooksul olen elukohta vahetanud kaheksa korda. Kolimine on äärmiselt tüütu tegevus ja kõige parem, kui keegi teine selle minu eest ära teeks, aga kus sa sellega! Ebameeldivast toimingust olen õnneks nii mõndagi õppinud.
Esmalt soovitan teha vanas kodus suurpuhastuse ja asjade sorteerimise, sest milleks viia uude koju esemeid, mida sa tegelikult ei ole vajanud juba pikemat aega. Need soovitan kas ära visata, ära anda või maha müüa.
Uude koju kolimine tekitab ikka elevust ning et rõõm värskelt kätte saadud koduvõtmete üle ei asenduks kolimisstressiga, siis annan neli märksõna, millest võiks kolimisel lähtuda:
- nimekiri asjadest
- kastid (kuhu saab peale kirjutada)
- loogiline pakkimine
- abilised
Kõige suuremaks eksimuseks kolimisel võib pidada ettevalmistuse puudumist. Loomulikult võib elus ette tulla olukordi, kus ei ole võimalik valmistuda. Sellisel juhul tuleb hakkama saada ootamatustega ning reageerida kiiresti ja targalt.
Koosta kaasavõetavatest asjadest nimekiri ning püüa esemed kastidesse paigutada loogilises järjekorras. Kastidele kirjuta kindlasti peale, mis seal sees on – nii saad need kolides kohe õigesse kohta panna ega pea hiljem pikalt tuuseldama, et vajalikku leida. Ilma nimekirjata pead sa kõik kastid läbi sorima ja isegi siis ei pruugi sa vajalikke asju üles leida, see aga mõjutab tuju. Selliseid olukordi aitab vältida hästi läbi mõeldud pakkimine.
Kolimiskastid soovitan pigem rentida, sest kokkuvõttes tuleb see soodsam, mugavam ja taaskasutatavate kastide puhul ka keskkonnasäästlikum. Soovitan neid rentida varuga, sest pakkides ja kolides tabab meid üllatus, kui palju asju meil tegelikult kogunenud on.
Asjad tuleks pakkida ja kokku panna teatud loogika alusel. Kõige alla tasuks pakkida esemed, mida igapäevaselt ei ole vaja – näiteks raamatud ja pildialbumid, suvel talveasjad ja vastupidi. Hädavajalik, milleta hakkama ei saa, tuleks pakkida eraldi kastidesse, mille sisu peaks olema detailselt kirja pandud. Need kastid paiguta autosse nii, et nad oleks saabumisel kohe käepärast. Raamatud võiks kõik panna ühte kasti, köögitarvikud teise, voodipesu kolmandasse jne. Kindlasti tuleks aga jälgida, et kastid ei läheks liiga raskeks – muidu võib tagajärjeks olla laialivajunud kast või äranikastatud selg. Väärtuslikumad asjad ja dokumendid tasub hoida enda juures ning võimalusel transportida need ise. Kastide märgistamine muudab uues kodus lahtipakkimise palju lihtsamaks.
Varakult võiks läbi mõelda, kelle abi saab kolimisel kasutada. On see kolimisfirma või tuttavate abi, igal juhu tuleks nendega aegsasti suhelda, sest kõik vajavad piisavat etteteatamisaega. Mõned kolimisfirmad on valmis korraldama kogu teenuse otsast lõpuni või siis selle osa, mida sa ise ei soovi ette võtta. Tuttavate abi kasutades pääseksid ilmselt soodsamalt.
Kolida tuleb targalt, arvestades asjade hulka ja vajaminevat ruumi. Nii hoiad kokku raha, energiat ja aega. Loodan, et eelnimetatud nipid aitavad kolimise veidikenegi lihtsamaks muuta.
Kommentaarid