Algaval aastal on sisekujundajad keskendunud harmoonia otsingule. Vahet pole, kas elate suures eramajas või väikeses linnakorteris, oluline on saavutada rahu ja tasakaal!
Uus hooaeg pakub kujundusnippe, mille abil sisemist rahulolu saavutada. Nendeks on loodustoonid, dekoratiivsed tekstuurid ning lihtsad, kuid kaunid kujundid. Loodavate sisekujundusprojektide märksõnad on lakoonilisus, lihtsus ja mugavus. Rahustavalt mõjuvad sisekujunduses neutraalsed toonid ja graafilised jooned: need ei häiri, annavad võimaluse rahulikult tööle keskenduda, vajadusel puhata ja lõõgastuda.
Rohkelt pakutakse kodukeskkonda looduslikke elemente, näiteks traditsioonilist puitu ja kivi, rohelust, elavat loodust, eksootilisi puid ja toalilli. Pole üllatav, et aasta sisekujundusvärviks on disainerid nimetanud just rohelise.
Nõudlus väikeste eluruumide järele
Suurlinnades on suurenenud nõudlus väikeste korterite järele. See on seotud ühelt poolt ühiskonna vananemisega ja teiselt poolt noorte sooviga just suurlinnas oma iseseisvat elu alustada. Arhitektid seisavad silmitsi ülesandega leida nüüdisaegseid ja praktilisi lahendusi just alla 40 ruutmeetri suuruste korterite jaoks. Kuidas ühetoaline korter praktiliselt ja kaunilt tsoneerida, kui see näeb välja nagu pikk valge kast? Disainerid pakuvad väikestesse eluruumidesse eelkõige just heledaid ja pastelseid toone, originaalseid klaasist vaheseinu ja oskuslikult paigutatud massiivset mööblit.
Uus norm: hübriidmajad
Tänapäeva elustiil mõjutab otseselt 2020. aasta interjööri funktsioone. Digitaalside võimaldab inimestel töötada kodus, mitte kontoris ning see tähendab, et lisaks traditsioonilistele kodustele toimingutele peaksid korteris olema spetsiaalsed tööalad. Integreeritud hoone korteritesse planeeritakse segakasutusega ruumid, kus töö on ühendatud lõõgastumisega ning tsoonide piirid on hõlpsasti muudetavad. Sellistes eluruumides võib tubade paigutus hõlmata mitut põrandatasandit, autonoomsed töökohad on ühendatud ühise raamatukoguga ja samas asuv magamisruum jääb lükanduste taha.
Interjööri kujundab Scandinavia Plus Japan
Japandi stiil (nimi kombinatsioonist japan + scandi) kogub populaarsust. Skandinaavia ja Jaapani disainitraditsioonidest on võetud mõlema stiili parimad omadused: funktsionaalsus, vormide lihtsus, erksate nüanssidega naturaalne värvigamma ja minimaalne dekoor. Kui Skandinaavia trend eelistab jahedaid valgeid ja halle värve, siis idamaine nüanss toob esile soojad toonid ning tasakaalustab kogu õhustikku.
Looduslikud materjalid puit ja metall
aasta interjöörimoes on oodata tumeda puidu buumi. Tume puit toob ruumide kujundusse atraktiivseid värvitoone: šokolaadi-, kastani- ja kohvivarjundeid. Tamme- ja mahagonipuu kasutamist võib kohata mööblidetailides, seinte- ja põrandakattematerjalide seas. Endiselt kasutatakse metalli ja seda kõigis variatsioonides, alates hõbeda- ja kullatoonist kuni teraseni. Metallielementidega kaunistamise viise on palju: lambid, peegliraamid, mööblijalad, vaasid ja muud nipsasjakesed.
Värvid interjööris
Sel aastal on fookuses kolm paletti ja neid ühendav mõte inimese ja looduse lähedusest, vaimse ja füüsilise harmoonia juurde tagasipöördumisest. Olete trenditeadlik, kui kasutate sisekujunduses kahvatut piparmündirohelist, küllastunud pudelirohelist ja hallikat helesinist.
Kommentaarid