Üüriturg on praegu väga aktiivne ja hinnad liiguvad tõusvas joones. Aasta algul arvasid paljud, et elektri ja gaasi hinnatõus peatab üürihindade kasvu, ent sõjategevus Ukrainas pani üürihinnad taas kasvama. Mõnedel andmetel on üürikorterite hinnad Tallinnas tõusnud kuni 20%.
See on kaasa toonud ka teisi muutusi. Varem pöördus üürniku leidmiseks kinnisvaramaakleri poole suur osa üürileandjaid, ent oli ka neid, kes eelistasid oma kinnisvarale ise üürilist otsida. Nüüd aga eelistavad professionaali abi kasutada ka need inimesed, kes on varem üürikuulutusi ise üles pannud. Miks nii? Vastus võib teid üllatada. Põhjuseks on enamjaolt see, et nii aktiivsel üüriturul on huvilisi liiga palju. Korteriomanik, kes on üürileandmise kuulutuse populaarsetesse kinnisvaraportaalidesse üles pannud, peab päeva jooksul vastama kümnetele kõnedele. Kliendid kurdavad, et sellise olukorra tõttu on nad justkui tasuta tööd tegevad sekretärid.
Mitmed üürileandjad ei avalda seetõttu enam kuulutusi suurtes kinnisvaraportaalides. Esiteks aitab see raha kokku hoida ja teiseks piirata kuulutust nägevate inimeste arvu, seega pole vaja ka vastata lõpututele kõnedele.
Kinnisvaraomanikuna võite loomulikult sobivat üürilist ise otsida, aga kui teil napib aega või teadmist, kuidas koostada asjalik kuulutus, siis tasub teil pöörduda professionaalse kinnisvaramaakleri poole. Maakler jälgib turul toimuvat, koostab kuulutuse teksti, teeb teie kinnisvarast kvaliteetsed fotod ja teab täpselt, kus teie kuulutus avaldada. Maakler koostab teie kui omaniku huve arvestades pädeva üürilepingu ning vastab teie eest telefonikõnedele, mida võib päeva jooksul koguneda mõnikümmend. Samuti on maakleril võimalus kontrollida üürihuvilise maksevõimet. Nii pääsete teie tasuta sekretäritööst ja saate pühenduda teile olulistele tegevustele.
Kommentaarid