Kinnisvarainvestorina alustamine võib olla hirmutav ettevõtmine. Kinnisvaraturg on juba välja kujunenud ning valdkonda sisenemine võtab aega ja vaeva. Uustulnukad pole turul paljustki teadlikud ning see võib kaasa tuua negatiivseid kogemusi ja rahakaotust. Annan viis soovitust, mis aitavad olla edukas.
Algajana võib teid heidutada piiratud juurdepääs sularahale, aga te ei ole üksi. Paljud alustavad investorid teevad vea, kui nad otsustavad end kapitalipuuduse tõttu välistada. Tegelikult on teie praegune finantsseisund vaid üks mitmest tegurist, mida tuleb kinnisvarasse investeerimisel kui elujõulisel karjäärivõimalusel vaadelda.
1. Investorid peaksid enne alustamist endale esitama mitu küsimust:
* Milline on minu finantsseis?
* Kui suurt riski olen nõus võtma?
* Millised on minu investeerimis- ja rahalised eesmärgid?
* Kui palju aega pean ettevõttele pühendama?
* Kas ma tahan kellegagi koos äri ajada?
2. Klaas on alati pooltäis
Uued kinnisvarainvestorid on pärast esimest tehingut alati närvis ja iga takistus kohutab neid. Need emotsioonid on loomulikud, arvestades, et enamik kulutab oma säästud kinnisvarainvesteeringutele. Ärge kunagi laske oma emotsioonidel liiga kõrgele tõusta või liiga madalale langeda, sest ülereageerimine võib teile maksta nii aega kui ka raha. Pidage meeles, et leiate alati selle, mida otsite.
3. Väärtus põhineb kogemusel
Teie esimene tehing ei seisne ainult kasumis. Paljud esmainvestorid ei teeni oma esimeselt tehingult suurt kasumit, seetõttu on oluline meeles pidada, et tehingu väärtus seisneb ka kinnisvara haldamise ja renoveerimise kogemuses ja vigadest õppimises. Ärge heitke meelt, kui esimese tehingu kasum jääb väikeseks – see on kogemus, mis võimaldab teha midagi paremini tulevikus!
4. Käibekapitali jätmine on võtmetähtsusega
Paljud uued investorid ebaõnnestuvad, kui neid tabavad ootamatud ja suured kulud või tulu jääb saamata, näiteks tuleb teha olulisi remonditöid või üürnik lahkub. Selle vältimiseks eraldage kindlasti reservi piisavalt käibekapitali, et saaksite vara hoida ka rasketel aegadel, kui tekivad probleemid. Lisaks pidage oma igakuiseid makseid mõistlikuna ja ärge kasutage vara liigselt finantsvõimenduseks.
5. Distsipliin aitab eelarves püsida
Esmakordselt tegutsevad investorid on mõnikord nii innukad alustama, et loobuvad seatud numbritest. See võib kaasa tuua ebavajalikud kulud või kinnisvara remonditöödes eelarve ületamise. See, mis tundub tühine, võib tootlust mõjutada. Investorite valmisolek teatud tehingutest eemale hoida on neid lõpuks mängus hoidnud.
6. Ilma mentorite ja partneriteta ei jõua kaugele
Tänapäeval on kinnisvaraturul mitmeid aastakümnetepikkuse kogemusega edukaid investoreid ning professionaalseid tegutsevaid maaklereid, kes tunnevad turgu ja kes aitaksid teid hea meelega teie teekonnal. Minu kogemuste kohaselt kehtib siin endiselt soovitus „Kui soovite kiiresti minna, minge üksi. Kui soovite kaugele minna, minge koos.“
Kommentaarid