Kui kinnisvaratehingutes vigu teha, siis võib see finantsilises mõttes väga valusalt kätte maksta ja neid vigu on väga keeruline, kui mitte võimatu parandada. Seega ei tohiks kinnisvaramaakleri valimisse suhtuda kergekäeliselt.
Kuidas valida õige maakler? See küsimus tekitab muret pea kõigile, kes otsustavad kinnisvara müüa või osta ning soovivad vältida tarbetut paberimajandust, sellega kaasnevat riski ja stressi. Tänapäeval pakub Eestis kinnisvara müügi või ostu vahendamisega seotud teenuseid üle saja ettevõtte – kuidas valida õige? Kuidas mitte eksida reklaamide rohkuses?
Küsitlustest selgub, et umbes 60% kinnisvara müügile mõtlevatest inimestest pöördub maaklerit valides sõprade või tuttavate poole, küsides neilt nõu ja soovitusi. See on väga mõistlik: milleks katsetada, kui saad kellegi teise kogemust ära kasutada? Seega, kui keegi tuttav on hiljuti maakleriga koostööd teinud, siis on sul väga vedanud – küsi temalt julgesti nõu!
Kui sõbrad-tuttavad ei oska teile kedagi soovitada, siis ärge mingil juhul käega lööge, vaid uurige kuulutusi ja otsige klientide tagasisidet teile silma jäänud ettevõtte või konkreetse maakleri kohta.
Teie huve esindama hakkava büroo valimisel on oluline arvestada selle asukohta. Maakler peab olema mobiilne ja tal peab olema võimalus ilma suurema vaevata huvilistele teie kinnisvara näidata. Näiteks, kui soovid müüa kinnisvara Rakveres, siis pole mõtet pöörduda ettevõtte poole, kellel pole selles linnas filiaali. Samuti pidage meeles, et tavaliselt tegutseb ettevõte oma asukohapiirkonnas ja hoiab end ka turuolukorraga paremini kursis. Seega on kasulik valida suurettevõte, millel on filiaalid enamikus Eesti suuremates linnades.
Kui pakutavate teenuste loendis on tasuta konsultatsioon, siis kasutage seda kindlasti. Isiklik kohtumine on kõige usaldusväärsem viis firmast mulje saamiseks: koged ettevõtte tööõhkkonda, näed kontorit ja kui palju maaklereid seal umbes tegutseb.
Kas valida suur või väike kinnisvaraettevõte? Suurettevõte on usaldusväärsem, kuna väärtustab oma mainet, maaklerid teevad teiega koostööd alati lepingu alusel, mis kirjeldab nende kohustusi ja võimaldab teil nende tegevust kontrollida. Nende tööd jälgib ka ettevõte, kelle heaks nad töötavad: jälgitakse maakleri tööprotsessi eetikat ning aidatakse ka teie objekti reklaamida ja müüa. Suurettevõtte toetus võib olla mitmetahuline, alates abist hindamisakti koostamisel ja pankadega läbirääkimiste vahendamisel ning lõpetades õigusabiga.
Üksi tegutseva maakleri poole pole ilma sõprade või tuttavate soovituseta mõistlik pöörduda. Lisaks sellele, et tõenäosus anda oma raha petturile on kindlasti suurem kui suure ettevõttega lepingu sõlmimisel, peaksite arvestama sellega, et üksi tegutseval maakleril ei ole ettevõtte toetust. Mis on siis mõistlik: kas saada sama hinna eest hindaja, advokaadi, raamatupidaja ja maakleri teenust või ainult maakleri oma?
Kui teil tekkis küsimusi, võtke julgesti ühendust See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..
Kommentaarid