Aastavahetuseni on jäänud vähe aega ja jõulukuused juba müügil ning nii mõnelgi kodudes. Kuidas säilitada jõulupuud nii, et see kaunistaks meie kodu nii kaua kui võimalik?
Ettevalmistusi selleks tasub alustada kuuse valimisest. Uurige selle okkaid – need peaksid olema elastsed ja rikkalikku rohelist värvi. Kergelt kolletunud okkad võivad viidata sellele, et puu on ammu maha võetud, ja on ebatõenäoline, et see kaua vastu peab. Oksa võib ka kergelt pigistada ja käega mööda seda libistada – kui peopessa ei jää ühtegi okast, siis on puu värske.
Pärast jõulupuu kojutoomist ei tohiks seda kohe paika panna, vaid anda sellele aklimatiseerumiseks veidi aega. Koorige kuusetüvi 10-15 sentimeetri ulatuses puhtaks ja laske kuusel mitu päeva rõdul seista, „jootes“ seda vee või spetsiaalse toitelahusega. Võib kasutada ka lillepoodides müüdavat spetsiaalset lõikelillede toitelahust.
Metsast maha võetud puu toitmiseks on mitmeid võimalusi. Näiteks lahustage paar aspiriinitabletti vees, lisage näpuotsaga soola ja supilusikatäis suhkrut. Suhkur ja sool toidavad puud ning aspiriin desinfitseerib vett. Võib lahustada veenõus ka 1/2 teelusikatäit sidrunhapet ja supilusikatäie želatiini ja selle lahusega kuuske toita. Kui asetate kuuse liivaga täidetud mahutisse, lahustage aspiriinitablett ja 4 teelusikatäit suhkrut ühes liitris vees ja segage saadud lahus liivaga.
Pärast seda, kui kuusepuu on saanud õige toitelahuse, tuleks hoolitseda puu õige paigaldamise eest. Kui kasutate kuusejalana tavalist puidust risti, peaksite puutüve ümber mässima kaltsu ning seda perioodiliselt vee või toitelahusega niisutama. Palju parem oleks panna kuusk veeanumasse või liivaämbrisse. Jõulupuud ei asetata kütteseadmete lähedusse, vaid korteri või maja kõige jahedamasse kohta. Kui võimalik, näiteks kui te ei kasuta kuusel elektrikaunistusi, piserdage puud pihustuspudelist veega.
Kommentaarid