Olen töötanud Arco Vara kinnisvarabüroos 16 kuud. Liiga lühike aeg, et midagi saavutada? Tahan tõestada vastupidist! Minu töö maaklerina on olnud väga edukas ja tulutoov pea esimesest töökuust alates. Mis on edu võti? Kirjutan selle punkthaaval lahti.
Koostage tegevusplaan
Igal hommikul tööle tulles võtke ette puhas paberileht ja pange üksikasjalikult kirja päeva tööülesanded. Püüdke kõik selleks päevaks kavandanud tegevused ära teha. Kui ei jõua, kandke tegemata tööd järgmisele päevale ja alustage uut tööpäeva just nendest. Peamine on õppida oma tegevusi planeerima, säilitama enesekontrolli ja distsipliini. Eduka maakleri üks tähtsamaid oskusi on tahe, harjumus ja vilumus ise oma aega planeerida.
Ärge kartke vigu teha
Hirm eksida võib olla pidur edu saavutamisel. On täiesti võimalik, et esimene tegevus ebaõnnestub, aga ärge kartke taas midagi uut ja tavapäratut ette võtta. Riske võtmata ei saa teist edukat maaklerit. Jääge viisakaks, vastutulelikuks, paluge vabandust ja püüdke möödalaskmine kiiresti parandada. Põhjendage, et alles õpite ametit, ja kui lisate mõne hea sõna ning näitate oma head tahet, mõistetakse teid kindlasti. Tehtud viga või eksimus on kogemus ja iga kogemus kasvatab kindlustunnet.
Pange kirja üldised ja lähieesmärgid
Juba karjääriredeli esimesel astmel tuleks oma ootused võimalikult detailselt kirja panna. Ärge kartke unistada, eesmärgid peaksidki olema tegelikkusest suuremad! Praktika näitab, et eesmärgid motiveerivad tegutsema. Need, kes teavad täpselt, mida nad tahavad elus saavutada, ning on selle ka kirja pannud, seda ka saavutavad. Nii mõnelegi võib paberitöö olla tülikas, aga tegevuste planeerimisel ja enda motiveerimisel on see edu pandiks. Kujundage see väga oluline harjumus endas välja ja uskuge mind – esimest õnnestumist ei tule kaua oodata! Tulge aeg-ajalt oma märkmete juurde, lugege neid taas, mõelge, pidage nõu, tehke parandusi ja täiendusi. See on väga oluline, sest oma tegevusi analüüsides õpite oma vigadest ja möödalaskmistest. Olge enese suhtes kriitiline, põhjendamatult kõrge enesehinnang võib osutuda suureks komistuskiviks. Oma tegevusi läbi mõeldes ja kavandades kujunete huvitavaks isiksuseks ja kompetentseks maakleriks.
Võttes arvesse kõiki riske ja võimalikke tagasilööke, koostage lähituleviku äriplaan ja põhjalik eelarve
Kirjutage välja peamised ja pidevad kulud-tulud. Pange paika, kui palju saab teil olema kliente ja müüke kindlal ajaperioodil, näiteks kuue kuu jooksul. Sisekoolitusel õpetatakse äriplaani koostama – võtke sellest teadmisest maksimum, pidage nõu asjatundjatega. Jälgige pidevalt oma äriplaani, vajadusel tehke selles korrektuure, kõik tegevused olgu läbimõeldud ja juriidiliselt korrektsed. Olge aus enda ja teiste suhtes. Ärge andke endale ja ka oma klientidele ebareaalseid lubadusi.
Planeerige oma müügitehingud
Lähenege müügitegevusele süsteemselt, põhjalikult läbi mõeldud etappide kaupa. Kutsuge fotograaf ja tehke objektist kvaliteetsed fotod. Reklaamige objekte kõigis kinnisvaraportaalides, jagage flaiereid. Objekti esitlema minnes pidage kokkulepetest täpselt kinni, olge puhanud, korrektse välimusega, heas tujus, rahulik ja tehinguks positiivselt meelestatud. Mõistke, et teie klientidele on see tegevus väga kompliseeritud ettevõtmine. Teie olete selleks rahukohtunikuks, kes loob läbirääkimisteks ja tehinguks soodsa pinnase. Kinnisvaraobjektide esitlusteks tuleb end väga põhjalikult ette valmistada. Viimane tegevus on tehingu lõpetamine ja lepingu sõlmimine. Et saavutada oodatud tulemus, peate varuma kannatust ja pingutama. Olge tähelepanelikud oma klientide suhtes: toetage neid õige otsuse tegemisel, õnnitlege neid tehingu puhul, avaldage tänu korrektse asjaajamise ja tulemuse eest.
Reklaamige ennast kõikjal ja igal võimalikul juhul
Tõstke esile mitte ainult kinnisvaraobjekte, vaid ka iseennast kui brändi. Tellige endale visiitkaardid, kasutage aktiivselt sotsiaalvõrgustikke, olge nähtav. Pidage meeles, et te ise olete elav reklaam: kõik teie sugulased, sõbrad ja tuttavad peavad teadma, et töötate maaklerina. Otsige neid, kes saavad teid reklaamida, unustage tagasihoidlikkus, säilitage mõõdutunne ja delikaatsus. Püüdke alati avalikus kohas ja inimeste keskel olla heas tujus, rahulik ja lahke, ärge unustage naeratada. Pidage meeles, et maakleriteenust vajavad inimesed teevad oma esimese valiku esmamulje põhjal.
Konkureerige iseendaga
Kirjanik William Faulkner on öelnud: „Ärge püüdke olla parem oma kaasaegsetest või eelkäijatest. Püüdke olla endast parem!“ Et olla edukas maakler, püüdke homme olla parem kui täna, õppige tundma trende, omandage võõrkeeli, täiendage end psühholoogias, lugege tarku raamatuid, kohtuge huvitavate inimestega, olge tähelepanelik, heatahtlik ja hooliv!
Liia Koreline, kinnisvaramaakler
Kommentaarid