Maaklerina teiste kodudes käies avastan ja õpin palju. Mõned kodud õpetavad mind kunsti nägema, mõned annavad mulle väga palju inspiratsiooni, aga on ka kodusid, kus näen murekohti, millele sooviksin lahendusi leida. Üks selline murekoht on suitsuhais. Kuidas sellest lahti saada?
Maaklerina töötades võtan kohustuse enda kliente teenindada ning leida nende probleemidele lahendusi. Ühes minu müüdavas korteris on tugev suitsuhais ning esialgu osutus see müügi juures päris suureks takistuseks. Siis aga leidsin seitse head nippi, mis aitavad kiiresti ja efektiivselt kodus värskuse saavutada! Jagan neid nüüd ka teiega: ehk on neist kasu nii tulevastel müüjatel kui ka ebameeldiva suitsuhaisuga kodu ostnud uutel elanikel.
1. Alustame kõige lihtsamast: kodu tuulutamine ja õhutamine
Püüa aknaid tuulutuse peal hoida mitmeid päevi järjest. Samuti tulevad kasuks akende ees olevad ventilaatorid.
2. Korteri täielik puhastus on A&O
See tähendab seinte, akende, uste, lagede ja põrandate pesu. Ideaalis tuleks esimese asjana maha kiskuda vanad kardinad ja tapeet, sest need võtavad suitsuhaisu kõige rohkem endasse.
3. Äädikas on suurpuhastust tehes hea abimees, aga see ei sobi kõikjale
On öeldud, et kui lisada soojale veele söögiäädikat ja sellega pindu pesta, saab suure tõenäosusega harjumatust lõhnast lahti. Küll aga ei sobi äädikas marmor-, kahhel- ja emailpindade puhastamiseks!
3. Mööblit peab põhjalikult tuulutama
Mööblist on suitsuhaisu suhteliselt keeruline välja saada. Kui on aga kindel soov mööbel alles jätta, siis peaks seda mõnda aega kodust eemal hoidma – kusagil, kus see palju värsket õhku saaks. Ideaalis paluksin ma müüjal lahtise mööbli korterist ise ära viia, et mittesuitsetav ostja sellega tegelema ei peaks, vaid saaks alustada puhtalt lehelt.
4. Pehme mööbel tasub üle käia aurupuhastiga
Puhastamise ajal pihustatakse puhastusvahendit sisaldav vesi pinnale ja imetakse koos mustusega kohe jälle välja.
5. Imeravimiks suitsuhaisu eemaldamisel on juba ammustest aegadest peetud söögisoodat
Puista mööblile/pindadele soodat ja lase sel paar päeva seista. See ei kahjusta ühtegi pinda ning sooda saab hiljem lihtsasti tolmuimejasse imeda.
6. Rõske õhuga kodus on abi niiskuseimajast
Kui kodus on lisaks rõske õhk, on suitsuhaisust keerulisem lahti saada. Siis soovitatakse panna kaussidesse puusütt või kassiliiva – need on super tulemusrikkad niiskuseimajad!
Kindlasti leidub veel palju mooduseid ebameeldivate lõhnade eemaldamiseks, kuid need on kõige lihtsamad ning toorained kõige kergemini kättesaadavad. Lisaks on ka nende kõikide punktide kohta internetis palju informatsiooni. Kui soovite endalegi maaklerit, kes mõtleks mõned sammud ette, siis võtke julgelt ühendust minuga!
Kommentaarid