Nõmme on olnud ja on ka tulevikus eliitpiirkond. Kinnisvarahinnad on suhteliselt stabiilsed ega olene kuigi palju turukõikumistest. Nõmmele tahetakse kodu osta ka siis, kui muidu on kinnisvaraturg madalseisus. Nõmme elanikud ei taha kinnisvara müüa, pigem pärandavad. Võib isegi öelda, et Nõmme kinnisvara käib käest kätte ka põlvkondade kaupa. Kuna Nõmmel tuleb kinnisvara müüki vähe, on ka hinnad kõrgemad.
Kui veel 10 aastat tagasi sai Nõmmele teha ka väiksemaid kinnistuid, siis praegu alla 1200 m2 kinnistuid teha ei saa. Seetõttu ei ole võimalik suuremaid kinnistuid poolitada, tühje krunte osta ning maju juurde ehitada. Tegu on miljööväärtusliku piirkonnaga, kus on palju,suhteliselt hästi säilinud ja renoveeritud esimese Eesti Vabariigi aegseid maju. Esineb mitte üksnes viilkatusega, vaid kavanu funkstiilis maju, mida teistes linnaosades, näiteksKalamajas ja Pirital, pole. Nõmme vanu maju ei lubataenamasti lammutada ega väljastpoolt ümber ehitada. Omanik saab muudatusi teha vaid maja sees. Kõik need asjad kokku teevadki Nõmmest omapärase piirkonna.
Nõudlus on Nõmmel kindlasti kordades suurem, kui pakkumine ja seda nii majade, tühjade kruntide kui ka korterite lõikes. Kuna tegu on väljakujunenud eramajade piirkonnaga, on seal korterelamuid üsna vähe. Elamuarendusi on ja neid tuleb kindlasti juurde, kuid pigem Nõmme äärtele. Nõmme kasvabaja jooksul suuremaks. Samal ajal on Nõmme keskuses tühje kinnistuid, kuhu saaks ehitada, äärmiselt vähe. Uusi korterelamuid on samuti vähe. Kui linnavalitsus lubab midagi lammutada, saab uusarendusi teha, aga enamasti nõutakse hoonete renoveerimist.
Nõmmel üüriturg eksisteerib ja kindlasti ka toimib, kuid see pole nii aktiivne kui Tallinna kesklinnas ja magalates. Inimesed, kes Nõmmel elamispinda üürivad, elavad seal võimalusel pikemat aega. Üürnikeks on tavaliselt põlised nõmmekad ehk need, kes on selles piirkonnas juba varem elanud.
Kommentaarid