Kas palgata sisekujundaja või mitte – see küsimus puudutab paljusid, kes oma eluaseme renoveerimist alustavad. „Ma saan ise hakkama, see on kallis, ma ei vaja loomingulist lähenemist,“ on vaid mõned vastuväited, mis takistavad professionaali palkamast. Et mõista, kas disainerit on vaja, peate otsustama, milliseid ülesandeid on teil vaja lahendada.
Esiteks saab disainer abiks olla tööplaani ja kirjelduste koostamisel ehk selle paika panemisel, millised tegevused üksteisele järgnevad, mida ja millal peaks tegema.
Teiseks aitab professionaal teil eelarvet hallata ja hoiab teid impulsiivsete otsuste eest, mis võivad eelarve ületada. Lõppude lõpuks ei saa remonti edukalt teha ilma pädeva tööplaanita.
Ja mis kõige tähtsam: kui soovite, et kodu peegeldaks tõeliselt teie olemust ning rahuldaks teie soove, siis on kindlasti vaja sisekujundaja abi. Ta ei paku teile valmis vaateid kellegi teise interjöörist, vaid loob unikaalse tervikliku projekti, mis sobib just teile. Kõigepealt vaatate koos disaineriga kodu üle. Ta mõõdab kõik hoolikalt üle, kuulab ära teie soovid, ideed ja ettepanekud. Seejärel algab töö projektiga. Et näidata, kuidas kõike ellu viiakse, võidakse teile pakkuda kujundusprojekti visandit. Kui kõik on kokku lepitud, viivad ehitajad ellu tööprojekti tehnilised ülesanded. Viimases etapis valitakse välja mööbliesemed ja aksessuaarid, märkides ära nende väärtuse ja kaubamärgid.
Enamik arvab, et disaineri palkamine on võimalik ainult jõukatele inimestele. Tegelikult saab raha kokku hoida mitmel moel: professionaal ei soovita teil kasutada odavaid ja madala kvaliteediga materjale, vaid leiab optimaalse kulude ja kvaliteedi kombinatsiooni ning hoiab ka eelarve paigas. Disainer tunneb ehitusmaterjalide omadusi ja teab öelda, kas nende maksumus on õigustatud. Seega saate vältida parandamatuid vigu ja tarbetuid kulutusi. Samuti pakuvad kauplused ja müügisaalid disaineritele spetsiaalseid allahindlusi. Mis puudutab disaineri töö maksumust, siis see sõltub spetsialisti kvalifikatsioonist ja tuntusest, samuti ruumide pindalast, kus töö toimub. Näiteks on väikestes ruumides raskem töötada ja maksumus võib olla suurem. Samuti võib hind sõltuda projekti keerukusest: kas vajate ümberehitust, vaheseinte paigaldamise plaani, mööbliesemete paigutust, 3D visualiseerimist või arhitektuurset järelevalvet projekti teostamise üle.
Disainer ei hakka teile peale suruma praktiliseks eluks sobimatuid või ebatavalisi ideid. Tõelised professionaalid arvestavad teie eluaseme disainimisel funktsionaalsuse, harmoonia ja ergonoomikaga. Spetsialist ei hakka värvide, kangaste ja aksessuaaridega lihtsalt „mängima“, vaid koostab joonise, paigutuse, opereerib ehitusnormidega ja määrab ruuminõuded. Disainer ise ei arva ära teie soove ega proovi teie mõtteid lugeda. Klient peaks tegema endale selgeks, mida ta tahab, ning olema eelarve suhtes aus ja täpne. Seetõttu selgitab disainer enne tööle asumist välja kõik teie soovid ja vajadused, et kujundada võimalikult täpselt eluruumid, millest olete unistanud.
Kommentaarid