Privaatne tenniseväljak pakub võimalust harjutada tennisemängu kõigest mõne sammu kaugusel koduuksest, olenemata kellaajast. Nii kommuuni peale jagamiseks kui eramaja jaoks ehitatud tenniseväljak lubab märkimisväärselt suurendada treeningtundide arvu, aga ka nautida rohkem kvaliteetaega pere ja sõpradega. Siinkohal toob Unigrass välja 3 aspekti, millele võiks mõelda tenniseväljaku ehituse planeerimise käigus ning kuidas hakkab välja nägema ehitusprotsess.
Millele mõelda tenniseväljaku ehituse planeerimisel?
1. Tenniseväljaku kasutus
Kõige esimene aspekt, mis tuleks tulevasel väljaku omanikul enda jaoks läbi mõelda, on väljaku reaalne kasutusaeg. Kelle jaoks on soov tenniseväljak ehitada ning kui palju seda tegelikult kasutataks? Kui näiteks peres on aktiivne harrastaja või võistleja, kes koos sõprade, tuttavate ja naabritega regulaarselt treenida ja tennisega tegeleda soovib, on eraväljak parim valik!
Samuti on variant ehitada väljak ka terve naabruskonna või kogukonna peale. Suurema seltskonnaga jagatav tenniseväljak võimaldab jagada ehituskulusid, tänu millele on väljaku ehitus märksa soodsam. Lisaks tasub sel juhul väljaku ehitamine ennast kindlasti ära, sest mängijatest ja mängukaaslastest tõenäoliselt puudust ei tule.
2. Tenniseväljaku asukoht
Kui kindel otsus väljak ehitada on tehtud, peaks läbi mõtlema ka tulevase väljaku asukoha. Kas selline maatükk on olemas, kuhu tenniseväljak mõõtmetega 18,27m x 36,57m ära mahub? Sujuva ehitusprotsessi tagamiseks on olulised ka korralikud juurdepääsuteed, mis võimaldavad kõik vajalikud materjalid ehituspaika kohale transportida. Kui maatükk asub raskesti ligipääsetavas kohas, võib tekkida probleeme.
Samuti on väljaku asukoha puhul hea arvestada ka ilmakaartega. Kui vähegi võimalik, siis tasub väljak ehitada just põhi-lõuna suunale. Seda sellepärast, et antud suunas on päikese asend mängijate suhtes oluliselt soodsam ja päike ei hakka tulevikus mängimise ajal kogu aeg silma paistma. Lisaks võib ka tugeva tuule tõttu väga lage maa-ala hiljem probleemiks osutuda.
3. Tenniseväljaku kate
Oluline samm tenniseväljaku ehituse planeerimise käigus on ka väljakukatte tüübi valimine. Tennist saab mängida väga erinevatel väljakukatetel - igal kattel on oma plussid ja miinused. Otsuse langetamisel tuleks arvesse võtta nii kliimat, geograafilist asukohta, isiklikke eelistusi kui ka eelarvet.
Unigrassi tootevalikus on mängijasõbralikud ja modernsed tenniseväljaku katted. Eraväljaku puhul on parim valik hinna- ja jalasõbralik kunstmuru, mille suurteks plussideks on ka sobivus Eesti kliimasse ja lihtne hooldus. Samuti pakutakse savi-liiva sõpradele libistamist võimaldavaid hübriidkatteid, mis oma mänguomadustelt on saviliivale identsed, kuid omavad tänu modernsele konstruktsioonile oluliselt suuremaid mänguvõimalusi ja -omadusi. Lisaks leiab Unigrassi valikust ka klassikalise kõvakatte.
Milline näeb välja tenniseväljaku ehitusprotsess?
Tenniseväljaku ehitus algab aluse ehitamisest, mis on kogu väljaku konstruktsiooni juures tähtsaim osa. Samuti moodustab alus tenniseväljaku kogumaksumusest suurima osa, sest aluse puhul on eriti oluline tehnoloogiliselt korrektne teostus ja kvaliteetsete materjalide kasutamine. Õigesti teostatud tenniseväljaku alus on oluline selleks, et tagada ka väljakukatte sujuv paigaldus ja hilisem suurepärane mängukogemus.
Järgmiseks etapiks on valitud tenniseväljaku katte paigaldamine. Enamike katete puhul koosneb see vaid kahest osast: kõigepealt tuleb kate alusele paigaldada ning seejärel lisada spetsiaalset täitematerjali ja harjata see väljaku sisse. Ka kunstmuru ja savi-liiva imiteerivate katete paigaldus toimub selliselt.
Oluliseks osaks väljaku ehituse ja kogu konstruktsiooni juures on ka piirdeaed, mis takistab pallide väljakult väljapääsemist. Piirdeaia ehituse puhul on saadaval mitmeid eri variante, mille seast saab väljaku ehitaja valida endale sobiva, olenevalt eelarvest ja eelistustest. Samuti on tähtis paigaldada tenniseväljaku valgustus, et suurendada mängutundide arvu ja kasutada väljakut maksimaalselt ära.
Kui eelmised etapid moodustasid tenniseväljaku ehituse põhiosa, siis lisaks on võimalik väljakule paigaldada ka lisavarustust, suurendamaks tenniseväljaku funktsionaalsust. Üheks tähtsamaks lisaelemendiks on tenniseväljaku põrkesein, mille abi on võimalik treenida ükskõik millist lööki: eeskätt ja tagakätt, lõikeid, vollesid ning isegi servi.
Uus suvehooaeg on kohe kohal. Praegu on õige aeg tenniseväljaku ehitusega alustamiseks!
Kommentaarid