Sügis on taas ukse ees ja algab koolitöö. See toob Tallinna uusi üliõpilasi, kes otsivad aktiivselt üürikortereid. Nii on see olnud aastast aastasse ja sellega arvestavad ka üürikorterite pakkujad. August ja ka septembri algus on üürikorterite turul tipphooaeg.
Kogu üüriturg on muutnud viimasel ajal aktiivsemaks, kuna kinnisvarahinnad on tõusnud oluliselt rohkem kui teiste toodete hinnad ja ka sissetulekud. Seega peavad paljud inimesed kodu ostmise asemel valima korteri üürimise. See on omakorda aidanud kaasa üürihindade tõusmisele.
Tallinna üüriturg on aktiivne ja dünaamiline. Toon välja peamised aspektid, mis Tallinna üüriturgu iseloomustavad.
- Üürihinnad
Üürihinnad liiguvad pigem tõusvas joones, eriti kesksetes linnaosades, nagu Kesklinn, Kalamaja ja Kadriorg. Hinnad varieeruvad sõltuvalt asukohast, korteri suurusest ja seisukorrast.
- Nõudlus
Tallinna üüriturg on kõrge nõudlusega, eriti noorte spetsialistide ja üliõpilaste seas. Vaatamata majanduslikele kõikumistele püsib üürihuvi stabiilsena.
- Sarnased trendid
Üürihinnad ja -turg on tihedalt seotud üldise majandusolukorra ja inimeste sissetulekute muutumisega. Inflatsioon ja energiakriis võivad mõjutada üürihindu ning valikuvõimalusi.
- Mugavused ja kvaliteet
Üürnikud eelistavad modernseid mugavaid kortereid, millel on hea asukoht ja hea ühendus teiste piirkondadega. Seetõttu on renoveeritud ja hästi sisustatud korterid tavaliselt rohkem nõutud.
Olukord üüriturul võib kiiresti muutuda, seega on oluline jälgida kohalikke arengusuundi ja turu trende. Soovitan jälgida ka kinnisvaraportaale ja analüütikute aruandeid, et saada üürituru kohta asjakohast teavet.
Küsimus, kas osta või üürida, sõltub paljuski isiklikest eelistustest, rahalisest olukorrast ja elustiilist. Üürimisel on nii plusse kui ka miinuseid.
Plussid:
- paindlikkus kolida vajadusel uude kohta
- ei pea muretsema remondi- ega hoolduskulude pärast
- algkulu on võrreldes ostmisega soodsam
Miinused:
- üüritasud võivad järk-järgult tõusta
- üürilepingud võivad piirata võimalusi kodu kohandamisel
- pikaajaline üürimine ei ole investeering enda kinnisvarasse.
Üliõpilased võtavad üürile erineva suurusega kortereid, sageli sobivad paremini väiksemad ja soodsamad. Kahepeale üürides võib leida juba veidi suurema, näiteks kahe- või kolmetoalise, mis annab avarust ja rohkem võimalusi. Tuleb ette ka seda, et mitu inimest koos võtavad üürile suurema korteri või maja, et seal kommuunielu nautides ülikooliaega värvikamaks muuta.
Kokkuvõttes on valik individuaalne ja sõltub paljudest teguritest, sealhulgas rahalistest võimalustest, tulevikuplaanidest ja isiklikest eelistustest.
Kommentaarid