Konditsioneeri paigaldamine on vastuoluline teema, mille kohta esineb vastakaid arvamusi. Mõni näeb konditsioneeris võimalust suvekuumusest leevendust leida, teine aga suvel haigestumise ohtu ja suuri elektriarveid – see aga on viimasel ajal eriti aktuaalne teema. Ehk saan teid aidata sobivaima kliimaseadme valikul ja selle tööpõhimõtete mõistmisel.
Konditsioneeri vajalikkus sõltub nii elukohast kui ka kinnisvara liigist. Korteritesse paigaldatakse kõige sagedamini kahest komponendist koosnevaid split-süsteeme: üks jahutab ruumi ja teine, mis paigaldatakse tänavale, hajutab seadme töötamise ajal tekkivat soojust.
- Kuidas konditsioneeri õigesti paigaldada?
Konditsioneeri paigaldamine tuleb kooskõlastada korteriühistu ja kohaliku omavalitsusega. Korterelamutesse kliimaseadmete paigaldamine ei pruugi alati olla lubatud, seega ei tasu riskida, vaid esmalt tuleks hankida vajalikud load.
Seadme paigaldamine on mõistlik usaldada professionaalidele. Konditsioneer peab olema õigesti paigaldatud, et vältida vibratsiooni. Kindlasti on vaja läbi mõelda, kuhu läheb kondensaat, et mitte tekitada negatiivseid emotsioone naabritele ja juhuslikele möödujatele.
- Kuidas valida õige konditsioneer?
Seadme võite välja valida ise, selleks pole spetsialisti abi vaja. Peate vaid õigesti välja arvutama sobiliku seadme parameetrid – lähtudes õhu mahust, mitte ruumi pindalast. Õhu mahu arvutamiseks korrutage ruumi laius, pikkus ja kõrgus. Tõhusaks jahutamiseks peab õhk läbima konditsioneeri vähemalt viis korda tunnis. Saadud arv tuleks korrutada viiega ja nii leiategi seadme minimaalse vajaliku võimsuse.
- Kuidas konditsioneeri õigesti kasutada?
Soovitatav on seadistada sissepuhutava õhu temperatuur 5-8 kraadi välistemperatuurist madalamaks. Kui õhku rohkem jahutada, suureneb märkimisväärselt jahutamisele kuluva elektrienergia hulk.
Mõistlik on ruumi temperatuuri alandada järk-järgult 3-4 kraadi võrra. Kui sise- ja välistemperatuuri erinevus on liiga suur, pole tõesti keeruline haigeks jääda.
- Kuidas konditsioneeri hooldada?
Kord 3-4 nädala jooksul tuleks tolmuimejaga puhastada konditsioneeri õhufiltrit, mis asub esipaneeli all. Kui filter on väga määrdunud, peske seda soojas seebivees ja ärge unustage seda enne kasutamist kuivatada.
Spetsiaalset hooldust tuleb teha vähemalt kord kolme aasta jooksul. Tehnik puhastab seadme ja kontrollib süsteemi rõhku. Moodsad kliimaseadmed võivad korraliku hoolduse korral vastu pidada kuni 30 aastat.
- Kas konditsioneeriga saab ka kütta?
See on võimalik, kuid enamik konditsioneere pole selleks mõeldud – uurige hoolikalt seadme juhendit ja tehke kindlaks, millistel välistemperatuuridel saab seda kasutada. Võib-olla tasub seadmele paigaldada spetsiaalne talvevarustus kütteks – see hoiab seadme välisosa ja äravoolutoru soojana, et kondensaat ei külmuks.
Kommentaarid