Aeg-ajalt tuleb korteriomanikel ette võtta kapitaalsed hooldustööd, teha suuremaid ümberkujundusi või oma eluaset lihtsalt värskendada. Milline tööde järjekord tagab kõige parema tulemuse?
Soov elada mugavas, puhtas ja turvalises elukeskkonnas ei puuduta mitte ainult järelturult ostetud korterite omanikke, vaid ka uutes hoonetes elavaid inimesi. Esimesel juhul on peamiseks tõukejõuks, mis remonti tegema sunnib, soov viia korter harjumustele, vajadustele ja eelistustele vastavasse seisukorda. Teisel juhul on selleks soov järgida mugavat, sobivat ja juba väljakujunenud elustiili.
Alustades korteri hooldustöid, teevad paljud remondi alal asjatundmatud inimesed vigu ja seda just tööplaani puudumise või oma võimaluste ülehindamise tõttu. Selleks, et remont oleks korteris võimalikult kvaliteetne, vastaks täpselt teie eelistustele ja soovidele ega tekitaks ka tulevikus probleeme, on hädavajalik koostada selge tegevuskava ja arvutada välja kõik hooldustööde ajal tekkida võivad nüansid. Isegi eluaeg remondiga tegelenud spetsialistid ei alusta tööd ilma selge ja üksikasjaliku plaani ega kalkulatsioonita. Nende dokumentide olemasolu aitab vältida arusaamatusi ja ebakõlasid tegevustes. Niisiis, millest alustada? Milline on hooldustööde loetelu nende prioriteetsuse järjekorras?
- Kõige mustem töö tehakse esimesena.
See on vanade seina- ja põrandakatete parandamine või demonteerimine, pindade pesu, prügivedu ning pindade puhastamine tolmust ja mustusest. See tuleks teha kohe remonditööde alguses ja seda kahel põhjusel: esiteks võivad tolm ja mustus rikkuda edaspidi kasutatavaid viimistlusmaterjale ning teiseks on lihtsam tööd teha ruumis, kust on eemaldatud liigne praht – nii ei jää miski teele ette ega veere jalge alla. Lisaks demonteerimisele on kõige mustem töö akende viimistlus või vahetus, mistõttu tuleks need tööd teha kohe peale prügivedu.
- Teine samm – põranda tasanduskihtide paigutus.
Fakt on see, et enamikus korterites on vaja põrandaid tasandada, sest nende ebakorrapärasused võivad olla üsna märkimisväärsed. Kui põrand on väga ebatasane, võib tasanduskihi valmistamine ja kuivamine võtta üsna palju aega. Kui kasutate kiiresti kivistuvaid kattematerjale või kuiva tasanduskihti, lühendate remondiaega.
- Kolmas etapp – vee- ja küttetorustiku ning elektrijuhtmestiku vahetus.
Vesi, soojus ja valgus on mugavaks elamiseks kõige olulisemad. Ent need võivad olla ka tõsiseks probleemide allikaks, seda eriti kommunikatsioonide ebaõige paigaldamise korral. Seetõttu tuleks sellesse remonditööde etappi suhtuda ülima vastutustundega, sest hiljem on viimistlusmaterjale lahti võtmata peaaegu võimatu midagi ümber teha.
- Seinte tasandamine, ettevalmistamine, viimistluskihi pealekandmine ja krohvimine.
See väga oluline etapp mõjutab kogu remondi tulemust tervikuna. Ebatasased seinad, väljaulatuvad torud ja juhtmed ei ole esteetiliselt meeldivad. Seetõttu peate seinad ideaalselt sirgeks saama ja kõik liitekohad peitma. Alles pärast seda valmistatakse ruum ette lõplikuks viimistluseks. Samas etapis krunditakse nii seinad kui ka lagi.
- Remonditööde viimane etapp – viimistlemine.
Viimistlus algab uste paigaldamisega ja lõpeb plaatimise, lae ja seinte värvimise, seinte tapeetimise ja kõikvõimalike pisiasjade paigaldamisega, et kujundus oleks võimalikult täiuslik.
Kommentaarid