Kui naljaga pooleks välja pakkuda üks universaalne kinnisvara ostu mõjutav faktor, mis ühelegi kliendile ei meeldi, siis on see hind. Kummalisel kombel ei soovi keegi objekti eest küsitavat hinda maksta, vaid eeldatakse, et alati on kauplemisruumi, kirjutab Arco Vara Pärnu piirkonna kutseline vanemmaakler Sirje Savvest.
Kinnisvaraostjale ei meeldi ka hilinev maakler. Ükskõik, kui tihe poleks maakleri päevakava, peab kliendiga kohtuma kokkulepitud ajal ja veel parem on jõuda objektile pisut varem. Kui hilinemine on möödapääsmatu, tuleb ootajale helistada.
Kindlasti ei vaja klient üliaktiivset maaklerit, kes pidevalt kõrval seisab ja infoga ostjad kiiresti üle kallab.
Kliendid on päris tihti häiritud ka kinnisvaraomanikest, kes ei lase hetkekski üksi olla. Esmasel objekti vaatlusel ei huvita kedagi omaniku emotsioonid nagu näiteks „Vanaisa pani selle tammeparketi 1972. aastal oma kätega.“ või „Selle seina me paigaldasime juba siis, kui ehituspoodidest mitte midagi saada ei olnud.“.
Parem on müüa, kui omanik kohe ei sekku
Ostjad näevad asju oma vaatenurgast ja liigne müra objekti tutvustamisel on pigem kahjuks. Kõige paremini müüakse kortereid ja maju siis, kui omanik hoiab esialgu tahaplaanile. Samas maakodudes on peaaegu alati kohvilaud kaetud, kui potentsiaalne ostja tuleb vaatama. Kui ostja on kaugelt kohale jõudnud, loob selline vastuvõtt mõnusa meeleolu. Seepärast püüavadki maaklerid üha rohkem kliendiüritusi korraldada ja pere selleks ajaks kodust ära saata, kui tulevad potentsiaalsed ostjad. Ostja tunneb end kindlasti vabamalt kui omanikuga kohe vahetult ei kohtu.
Samas saab ka müüja säästetud liiga nõudlikust või kinnisvarateemat mittevaldavast ostjast. Maakler saab siin võimalikud teravad nurgad suhtlemises maha lihvida.
Omaniku isiklikud asjad vastukarva
Kliendile ei pruugi meeldida müüdavas korteris või majas olevad asjad. Mida anonüümsem ja tühjem on objekt, seda parem. Maaklerid oskavad selles suhtes päris hästi nõustada, mida objektilt eemaldada, mida esile tõsta. Heaks näiteks on Suur Kuke 5 korteri müük Pärnus, kus omanik andis maaklerile vaba voli pildistamiseks ja asjade sättimiseks, tulemuseks on atraktiivsed, kuid adekvaatsed pildid korterist ja majast.
Kahtlemata on koristamata ja räpased kohad ostja jaoks eemaletõukavad. Müügieelne ring prügimäele ebavajaliku kraami eemaldamiseks tuleb kindlasti kasuks. Austagem vana tõde, mida kõik kordavad – korista, puhasta ja tuuluta. Ja uskuge, sellest on väga palju kasu!
Kas klient on alati kuningas?
Põhimõtteliselt on, aga näiteks majade müüjatele eriti ei meeldi kui suvalisel ajal keegi uksele koputab või jalutab aias ringi põhjendusega, et vaatasin just müügikuulutust ning juhtusime mööda sõitma. Ilmselt tabab ostjat siis omaniku turtsakas suhtumine – vabandust täna ei saa, helistage maaklerile. Seega, austage müüja otsust maakleri palkamisel.
Juhul kui soovite saada kinnisvara infot, liituge meie uudiskirjaga. Saatke kiri See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. liitun uudiskirjaga.
Kommentaarid