On hulk inimesi, kes on vähemalt korra elus mõne ostu- või müügitehingu teinud ning seetõttu tundub neil lihtne järgmist kodu müües taas ise kuulutus internetti riputada ning ostuhuvilisi ootama jääda.
Milline lisaväärtus kaasneb aga kodu müümisega maakleri vahendusel? Ehk mida teab maakler, mida mina ei tea?
Olles tehingutega igapäevaselt kursis, teavad maaklerid kõige paremini oma piirkonnas tehtud tehingute summasid ning oskavad selle abil ka kliendi müüdavale kinnisvarale õiglase hinna määrata. Koostöös analüütikute ja hindajatega tehakse objektile turuanalüüs, et välja selgitada selle positsioon turul ja õiglane hind.
Maakleritel on parimate kinnisvarafotograafide kontaktid ning kogemus nende kasutamisel. Samuti tulevad kasuks maaklerite kodulavastuse nipid.
Suurtes kinnisvarabüroodes, kus on palju maaklereid, liigub info potentsiaalsetest ostuhuvilistest ning juhtub, et vahel tehakse tehing juba enne pakkumise avalikuks saamist. Igal kinnisvarabürool on oma väljakujunenud kliendibaas, kellele saab sobivaid objekte pakkuda, selle aluseks on maaklerite omavaheline infovahetus ja koostöö.
Paljudes kinnisvarabüroodes on maaklerite suureks abiks professionaalne turundusmeeskond ja juriidiline tugi. Juriidilist abi on vaja keerukamate notariaalsete lepingute, müügi- või broneerimislepingute ja üürilepingute korral, kus tavateadmistest võib väheks jääda.
Omad koostöökokkulepped on kinnisvarabüroodel ka suuremate Eestis tegutsevate pankadega. Maakleritel on alati teada kõige uuemad pankade finantseerimistingimused, seetõttu on neil lihtsam ostuklienti laenutingimuste osas nõustada ning suunata klient vajadusel panka konsultatsioonile või laenutaotlust täitma. Kinnisvarabüroo kaudu on tavakliendil pankades kasutamiseks erinevad lepingutasu soodustused.
Tublid maaklerid on head müügiinimesed, kes oskavad kokku viia müüja ja ostja vajadused. Objektiivse kõrvalvaatajana oskab maakler näha Sinu objekti teise nurga alt: ta märkab selle plusse ja miinuseid ning oskab neid ostuhuvilisele erapooletult esitleda.
Kommentaarid