Elus on ainult mõned asjad veel rohkem stressi tekitavamad kui kolimine. Sellest hetkest, kui sa oled broneerinud kolimistiimi appi - muutub kõik palju kergemaks.
Siin on 8 nõuannet, kuidas kolida stressivabamalt:
1. Luba end aidata, koos on lihtsam.
Kolimise protsess on nii emotsionaalselt kui ka füüsiliselt väga kurnav. Kutsu kolimisfirma appi!
- Säästad oma keha - raske töö tehakse sinu eest (esemed viiakse trepist alla ja uues kohas üles pakitakse lahti ning pannakse paika).
- Vana mööbel ja tarbetud esemed utiliseeritakse.
- Hooajalised esemed, harrastus- ja hobi kaubad saab hoiustada turvalises ja soojas laos.
Kui need teenused ei ole sinu eelarves, siis võid alati sõbrad appi kutsuda. Aga mõtle sellele, mis saab siis, kui midagi läheb katki või kellegagi juhtub midagi.
2. Kuidas valida kolimisfirma?
- Loe arvustusi (Google review; Facebook)
- Küsi soovitusi
- Uuri, kes on valmis jagama nõu tasuta
- Uuri, kas firmal on kindlustus (eriti kui sul on väga hinnalised esemed
3. Tee uue kodu mööbli paigutuse plaan enne kolimise algust.
Mööbli paigutuse plaani järgi saab kolimistiim asjad kohe õigele kohale asetada. See annab sulle võimaluse näha visuaali, kas mööbel sobib planeeritud kohale. Mittesobivuse korral saad paluda kolimistiimil asjad teise kohta tõsta või viia kolimisfirma lattu hoiule.
4. Mõtle läbi mida sa soovid kaasa võtta ja mida mitte.
Esemete kolimine, mida sa ei vaja, muudab kolimise kallimaks ning ebavaialikud esemed võtavad tarbetult ruumi uues kodus.
Teie jaoks tarbetutest asjadest vabanemiseks on mitu varianti: utiliseerimine, taaskasutusse suunamine, heategevuseks annetamine.
5. Varu pakkimiseks aega.
Tihtipeale ei oska me hinnata seda, kui kaua pakkimiseks päriselt aega läheb. Meil kõigil on tunduvalt rohkem asju, kui meile esialgu tundub. Kui sa ei taha nädalaid kastide otsas elada, siis planeeri kolimine kahele päevale (eriti kui sul on palju asju mida kolida). Esimesel päeval pakkijad pakivad kõik kokku ja teine päev kolitakse ning pakitakse lahti. Väiksemate korterite puhul saab see tehtud ka ühe päevaga
6. Miski pole stressi tekitavam, kui purunenud kasti põhi kolimise käigus. Sa vajad „heavy - duty“ kolimiskaste!
Küsi julgelt nõu kolimisfirmadelt. Neilt saab kõik kolimiseks vajaliku abistava materjali: kolimiskastid, pakkepaberi, madratsikotid, mullikile, televiisorikoti jms.
Säästa aega - ei ole mõistlik kulutada aega poodide ´´läbi jooksmiseks´´. Lase kõik kolimiseks vajalik kolimisfirmal endale koju tuua
7. Ära paki asju segamini.
Asju hakka pakkima ühe toa kaupa. Kööginõud ja raamatud ei käi ühte kasti! Kastide komplekteerimisel arvesta sellega, et sa ei pakiks neid liiga raskeks. "Üle pakitud" kastide kolimine Markeeri kastid toa ja info siltidega, see aitab kolimisfirmal asju paremini sorteerida uues sihtkohas
8. Kaitse oma kergesti purunevaid ja väärtuslike esemeid.
Lase kolimisfirmal pakkida nõud, kirstallist nõud, vaasid, skulptuurid. Selleks saavad nad kasutada Iga eseme jaoks on olemas sobiv pakkematerjali, mis kindlustab selle, et nad jõuavad uude koju tervelt.
Kommentaarid