Tänapäeval on eramu ehitamiseks palju võimalusi, üks valik on moodulmaja.
Kui olete lapsena Lego klotsidega mänginud, siis on teil ettekujutus, kuidas moodulmaju kokku pannakse.
Moodulmaja koosneb üksikutest komponentidest, tehases tervikuks monteeritud põranda-, seina-, vahelae- ja katuseelementidest, mis ehitusplatsil kiiresti omavahel ühendatakse. Moodulites on enamik pindu lõppviimistlusega ning valmis on ehitatud ka elektri-, kütte-, ventilatsiooni-, vee- ja kanalisatsioonisüsteemid. Ostja peab enne maja püstitamist sõlmima vaid vee- ja elektriliitumised ning laskma rajada kommunikatsioonide ühenduskohad.
Pakutavate moodulmajade seast leiab igaüks endale sobiva kodu, sest erinevaid lahendusi on väga palju. Uut kodu saab kasutama hakata praktiliselt kohe pärast selle paigaldamist.
Miks eelistada moodulmaja?
Moodulmaja komponendid valmistatakse tehases, seetõttu ei kahjusta välistemperatuurid ehitusmaterjale ja tagatud on hoone kvaliteet. Moodulite ehitamiseks kasutatav puit on keskkonnasäästlik, tagab suurepärase õhuvahetuse ja seega ka meeldiva elukeskkonna.
Lisaks on puidul suurepärased niiskusomadused. Seetõttu ei teki moodulmajas hallitust, samuti pole seal elavatel inimestel põhjust kurta limaskestade kuivuse üle.
Moodulmaja püstitamiseks kulub vaid mõni päev, see on suur pluss näiteks kivimaja ehitamisega võrreldes. Peale vähese ajakulu peetakse moodulmaja plussiks ka selle soodsamat hinda. Nii et kui eelarve on piiratud ja ebatavalisi erisoove pole, võiks standardiseeritud moodulmaja ostja ootustele hästi vastata. Võtmevalmis maja põranda ruutmeetrihind on ligikaudu 1700 eurot.
Populaarsust koguvad moodulsuvilad
Moodulmaja sobib nii külalistemajaks, eraldiseisvaks kontoriks kui ka muuks otstarbeks. Viimastel aastatel on populaarsust kogunud moodulsuvilad. Minimajade püstitamine on eriti lihtne, sest kuni 20 m2 suuruste ja kuni 5 meetri kõrguste majade ehitamiseks ei ole vaja isegi ehitusluba. Kuni 60 m2 suuruse ja kuni 5 meetri kõrguse väikemaja rajamiseks on vaja omavalitsusele esitada ehitusteatis ja ehitusprojekt.
Tähtis märkus: laenu moodulmaja soetamiseks käsitletakse kui kodulaenu, sest tegemist on valmisobjektiga. Tavalise eramaja ehitamise või elementmaja püstitamise laen on aga ehituslaen, sest ehitusprotsess toimub etappidena.
Kommentaarid