Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Tutvuge meie andmekaitsetingimustega.

Andmekaitsetingimused
Pilli elamukvartal Vaata kõiki projekte Tammelehe 4

Tammemõisa - Ajastutruu disain ja luksus

Müügiinfo: Anne Heinlo
Tutvu lähemalt
Helista: +372 508 3406

Tammemõisa - Ajastutruu disain ja luksus

TUTVUSTUS

Üles

Projekt, mille kolm märksõna on - asukoht, kvaliteet ja mugavus!

2022. aasta alguses valmib Tammelinna miljööväärtuslikus osas kaunil ajaloolise taustaga kinnistul uus korterelamu. Tamme mõisahoone uusehitise ehitamisel jälgitakse ajalooliseid jooniseid, originaalsed arhitektuurielemente ning maja kandvate konstruktsioonide ja akende asukohtasid. Lisandub üks omanäolise disaini ja kahe luksusliku korteriga katusekorrus. Erilise tähelepanu alla on võetud miljööväärtusliku hoone fassaadiosa taastamine algupärasel kujul. Esimese korruse tänavapoolsesse osasse on  planeeritud büroo- või äripind.

Mugavat elukeskkonda aitavad luua maa-alune parkla ning privaatne mitmekesine hooviala.

Tamme mõisa peahoone peidab endas kauneid linnakortereid. Saadaval on 60−135 m² suurused avarate rõdude ja terrassidega residentsid, milles loovad suursugust tunnet avarad ruumid, kõrged uksed ning luksuslik siseviimistlus. Siin leiab endale elupaiga nii väiksema residentsi otsija kui ka suure linnakorteri avaruse nautija.

Kui sa soovid elada rahulikus piirkonnas, suuremast linnakärast eemal, siis on just Tammelinn selleks sobivaim koht. Tammelinn on algselt kujundatud kui aedlinn – peamiselt ühepereelamute, suurte aedade ja puudega palistatud tänavatega. Vahele on pikitud ka mõned kortermajad. Esimese Tammelinna planeeringu tegi arhitekt Arved Eichhorn aastatel 1921-1922.

Mitmeid Tammelinna tänavaid ääristavad tammealleed. Tamme puiesteel on suur tammeallee tänava keskel, kahe sõidurea vahel. Suur Kaare risti juures on hinnatud Tamme Kool.

Kortermaja lähedal mõnesaja meetri raadiuses asub Tammelinna raamatukogu, Tamme gümnaasium, lastead Tõruke, Tammepesa mängumaa, pubi 6teist kannu. Väikse jalutuskäigu kaugusel asuvad kauplus Comarket, Maarjamõisa meditsiinilinnak, Tartu Ülikooli õppehooned, Tamme staadion ning Sanatooriumi parkmetsa terviserada.

Tamme staadionil on suurepärased sportimisvõimalused- jooksurajad, jalgpalliplatsid, välijõusaal, tennisehall ning sisesaalid erinevateks treeninguteks.

Sanatooriumi parkmetsa terviserajal ehk Raja pargis on 1200 m pikkune puitlaast pinnasega valgustatud liikumisrada ning jõulinnak.
 

DETAILIDENI LÄBI MÕELDUD LAHENDUSED

 • Naturaalne laudparkett
 • Kvaliteetne Villeroy & Boch'i sanitaarkeraamika
 • Walk-in garderoobid
 • Soojustagastusega ventilatsioon
 • Vesipõrandaküte
 • Sahver
 • Suuremates korterites kaks WC
 • Terviklik elukeskkond 
 • Uued avarad rõdudega korterid 
 • Lummavate tammelinna tagaaedadele vaadetega rõdud 
 • Maa-alune parkla 
 • Madalad kommunaalkulud 
 • Igal korteril rõdu või terrass 
 • Kvaliteetne siseviimistlus 
 • Kõigil korteritel panipaik vankrite ja jalgrataste hoiuruum
 • Nutikalt läbimõeldud avar plneering

 

HOONE

Üles

Majal on 3 maapealset korrust, lisaks keldrikorrus.

Majas on seitse korterit ja üks äripind (büroo).

Maja keldrikorrusele ehitatakse garaaž autode parkimiseks ning panipaigad. Korteri hinna sisse kuulub üks panipaik (5-6 m²) väärtusega 4000 eurot.

Tammelinna südames naudite kodus olles täielikku privaatsust ja rahu kuna korteritevahelised kivist seinad ja betoonist vahelaed tagavad suurepärase helikindluse. Linna helisid aitavad isoleerida kolmekordsed puitpakett raamiga aknad. Kodu muudab mõnusalt soojaks tubade kaupa reguleeritav põrandaküte. Värske õhu toob tuppa korteripõhine soojustagastusega ventilatsioonisüsteem.

Pea kõigile korteritele on projekteeritud rõdud või terrassid.

Hoonetele on väljastatud energiamärgis B.

EHITUSINFO

Üles
Vaata videot

Ehituskonstruktsioonid
Hoone on rajatud puurvaivundamendile mille peal on rostvärk koos keldri betoonpõrandaga. Keldri väliseinad valatakse kohapeal monoliitbetoonist. Vundamendile on kleebitud hüdroisolatsioon, mis on soojustatud vahtpolüstürooliga. Hoone kandvad välis- ja siseseinad laotakse Columbia õõnesplokkidest, mis armeeritakse ja betoneeritakse. Korruste vahelaed on valmistatud õõnespaneelidest, mis on kaetud mürasummutusvilla ja armatuurvõrgul põrandakütte torustikuga ning millele on valatud betoon.

Välisviimistlus ja katus
Hoone fasaad soojustatakse ja krohvitakse.  Soojustuseks on SPU isolatsiooniplaat millel on täissulund kõigil külgedel. Veranda ja vintskapid on kaetud vertikaalse värvitud puitlaudisega. Katuse katteks on savikivi. Katuslagi on soojustatud villaga. Vintskapide kohal olev konstruktsioon on puitfermidel. Katuseakendega katuslagi toetub liimpuidust toolvärgile ja sarikad puitprussidest.

Küte ja ventilatsioon
Kortermaja on liidetud Fortum Tartu kaugkütte võrku. Ruumides vesipõrandaküttesüsteem. Temperatuuri reguleerimiseks on paigaldatud igasse korterisse põrandakütte juhtimispult ja kõikidesse tubadesse termoregulaatorid. Igasse korterisse on paigaldatud soojustagastusega sundventilatsioonisüsteem, mis tagab hea ja tervisliku sisekliima (sissepuhutav õhk eelsoojendatakse ja väljapuhutavast õhust tagastatakse soojus).

Veevarustus ja kanalisatsioon
Kortermaja on ühendatud Tartu Veevärgi vee- ja kanalisatsioonivõrku. Soe tarbevesi valmistatakse lokaalselt maja soojasõlmes. Korterite veearvestid asuvad kollektorkappides.

Tugev ja nõrkvool
Tugevvoolu elektriarvestid paigaldatakse hoone keldrikorrusele.

Elektri- ja nõrkvooluosaga kahesektsiooniline korteri jaotuskilp paikneb esikukapi seinas või majapidamisruumis. Jaotuskilbis on elektriosas automaatkaitsmed ja nõrkvooluosas on TV- ja sideühendused (valmisolek Telia digiTV ning interneti ühendusele optilise valguskaabliga) ning vaba koht arvutivõrgu aktiivseadmetele.

Hoone trepikoja ja jalgvärava sissepääsud varustatakse videofonosüsteemiga.

Siseseinad ja viimistlus
Korterite siseseinad on valdavalt laotud kergblokkidest. Seinad ning laed on pahteldatatud ja värvitud. Niiskete ruumide seinas ja põrandal keraamiline plaat. 

Tubade põrandatel  naturaalne parkett.

Aknad ja uksed
Hoonele on paigaldatud kvaliteetsed kolmekordse klaaspaketi ja kahekordse puitraamiga aknad.

Äripinna ja trepikoja välisuksed on puidust, mis on valmistatud ajalooliste uste joonseid jälgides.

Korterite välis ja siseusteks on kõrged tahveluksed.

Rõdud ja terrassid
Enamus korteritel on kas rõdu või terrass. Rõdudel on puitpiirded, terrassid on kaetud süvaimmutatud puiduga.

Haljastatud pargiala maja ees
Kinnistu piiratakse aiaga, värav on lukustatud ja seda on võimalik avada kaameraga varustatud fonolukust. Majaesine väljak saab lahendatud sama kaunilt kui hoone ise. Väärikat sissepääsu palistab haljastus ja õdus valgustus, mis juhatab teed kodu ukseni. Osaliset taastatakse hoone tagaaias ajalooliselt asunud roosiaed koos istumisalaga. Rohealale paigaldatakse liivakastiga lastemängunurk.

SISEVIIMISTLUS

Üles

Unistuste kodu loomisel on tähtis piisav ettevalmistus ja kindel visioon ning ka ajastus – mida varem otsused langetatakse, seda ootustele vastavam uus elupind saab.

Kuna uusarenduste planeeringute kallal nurisetakse sageli, siis anname Tammemõisa projekti korterite kiirematele broneerijatele võimaluse vajadusel kaasa rääkida nii korteri planeeringus kui ka tubade arvus. Vajadusel on võimalik muuta isegi köögi asukohta. Korterites on olemas sauna ehitamise võimalus.

Tammemõisa arenduses pole erinevaid kindlaks määratud siseviimistluse pakette, klient saab hinnakirja alusel ise valida, millist parketti, seinavärvi ja keraamilist plaati ta soovib.

Kõigil on oma nägemus, millist unistuste kodu soovitakse. Tihti on ettekujutlustes mõtted ühed, aga korterisse elama kolides selgub palju pealtnäha pisidetaile, mis igapäevaelu mõjutama ja vahel ka häirima võivad hakata. Seepärast tuleks elupinda valides enda jaoks väga täpselt läbi mõelda, milliseks igapäevane elu uues kodus kujuneb.

Meie jaoks on tähtis kui klient saab valida endale meelepärase siselahenduse, siseviimistluse materjalid ning oleme õnnelikud, kui see annab Teile võimaluse kujundada endale ainulaadne ja isikupärane kodu.

Ehitusjärgus korteri broneerimine ja soetamine annab teile hea võimaluse valida kõikide korterite hulgast see õige. Selles etapis saab valida suurema hulga planeeringute vahel ja samuti laieneb kliendi valik selle võrra, et on võimalik valida korter talle sobivas ilmakaares.

Teatud hetkest alates muudatustöid enam teha ei saa. Muudatustööde alla lähevad: planeeringu muutmine, elektriskeemi muutmine (lampide ja pistikute asetus), kattematerjalid (parkett, plaadid, seinavärv) jms. Lisainfot tähtaegade kohta saate maaklerilt.

HALJASTUS

Üles

Kinnistu piiratakse aiaga, värav on lukustatud ja seda on võimalik avada kaameraga varustatud fonolukust.  

Majaesine väljak saab lahendatud sama kaunilt kui hoone ise. Väärikat sissepääsu palistab haljastus ja õdus valgustus, mis juhatab teed kodu ukseni.

Hoone tagaaias taastatakse osaliselt ajalooliselt asunud roosiaed koos istumisalaga.

Rohealale rajatakse liivakastiga lastemängunurk.

Rohke haljastuse ja maitseka kujundusega sisehoovis jätkub mitmekülgset tegevust kogu perele. Veeda pärastlõuna privaatsel puhkealal, õhtu grillides või võta hoopis hetk iseendale värskes õhus lemmikraamatut lugedes.

Mänguväljakul pakuvad eri vanuses lastele ühist tegevust mitmed põnevad atraktsioonid, mis loovad mängulusti kogu perele.

AJALUGU

Üles

Tamme mõis (Tammemois, saksa keeles Tammehof) oli Tähtvere mõisa kõrvalmõis. Algselt kuulus see Nõo kihelkonda Tartumaal, praegu asub peahoone aadressil Suur kaar 54 Tartu linnas (varasem aadress Suur kaar 36). 19. sajandi algul oli Tartu linna piir praeguse Veski tänava kohal, Tamme linnaosas laiusid siis veel põllud. 1923. aastal liideti Tartu linnaga 144 hektarit Tamme mõisa maad uue Tamme linnaosa tarbeks. Teadaolevalt kolmest mõisa tiigist on alles üks, mis asub praeguse Tamme Gümnaasiumi taga. Hoone asub Tamme linnaosa miljööväärtuslikus piirkonnas.

Väheldane kahekorruseline krohvitud maja omapära oli näha üksnes hoovi poolt. Hoone oli ehitisregistrisse kantud tööstushoonena, mille vanus ei ole vähese arhiivimaterjali põhjal täpselt määratav. Erinevatele uuringutele tuginedes võis see olla ehitatud 1830. aastatel.

2019 aastal rekonstrueerimistööde käigus selgus, et olemasolevat  hoonet on aastate jooksul korduvalt ümber ehiatud, välisseinad niiskuskahjustuste tõttu amortiseerunud ja hoone lammutati. 2020 aasta jooksul ehitatakse uuesti ülesse võttes arvesse vanimaid säilinud plaane, fotosid ja arvestades tänapäevaste mugavustega.

Kronoloogia

 • 1830.a arvatav ehitusaasta
 • 1907-1922.a ümberehitus korterelamuks
 • 1930. aastatel hoolekandeelamu
 • 1947. a Eesti Kurtide Ühingu õppe-tootmistöökojad
 • 1955. a rajati majja väike klubiruum
 • 1971. a hoone valdaja ENSV Kurttummade Keskuse Tartu Õppe-Tootmistöökojad,
 • Eesti Kurtide Ühing oli ruumide omanik aastatel 1947–2016

EKÜ Tartu Õppe- ja tootmistöökojad

1954.a detsembris määrati EKK Tartu Õppe-tootmise töökodadele uus direktor kelle juhtimisel sai ettevõte õige hoo sisse. Kes muretses uued puidutöötlemismasinad ja transpordivahendid, laiendati rätsepaosakonda, loodi taarakastide ja fotonurkade valmistamise osakonnad. Kontoriruumid ja rätsepaosakond jagasid teist korrust.

Õmblustöökojad lõpetasid majas tegevuse 2004.a

2000.a paiku oli rentnikuna Suure Kaare tänava poolses majaosas väike saiapood.

Aasta 2000-2017 rentis ruume trükikoda kes pidas hoone esimesel korrusel trükikoda.

FINANTSEERIMINE

Üles

Pakkumise saamiseks kasuta koodi ARCOVARA ja Sind teenindatakse eelisjärjekorras. Küsi täpsemat infot meie maaklerilt või hindajalt.

ARVUTAN

Telefon: 613 1324

Finantsteenuseid pakub Swedbank AS. Tutvu tingimustega www.swedbank.ee ja pea nõu.

 

Asukoht

Üles
Linn Tartu linn
Linnaosa Tartu linn
Tänav Suur kaar
Maja nr. 54
Ajastutruu disain ja luksus

Hinnatabel

Sorteerimiseks kliki tabeli tulba nooltel:

Vaata kogu tabelit
Korteri nr. Aadress Korrus Tubade arv M2 Rõdu M2 Terrass M2 Panipaik M2 Hind Staatus Märkus
1 Suur kaar 54 1 87.2 -
stdClass Object
(
  [id] => 299914
  [floor_nr] => 1
  [apartment_nr] => 1
  [nr_rooms] => 
  [area_size] => 87.2
  [land_size] => 0
  [cadastral_number] => O:8:"stdClass":1:{s:15:"cadastralNumber";s:14:"79504:025:0028";}
  [street] => Suur kaar
  [house_nr] => 54
  [cache] => avis
  [booked_until] => 
  [transaction_price] => 194500
  [is_booked] => sold
)
müüdud
2 Suur kaar 54 1 4 93.8 10 6.1 -
stdClass Object
(
  [id] => 310406
  [floor_nr] => 1
  [apartment_nr] => 2
  [nr_rooms] => 4
  [area_size] => 93.8
  [land_size] => 1228
  [cadastral_number] => O:8:"stdClass":1:{s:15:"cadastralNumber";s:14:"79504:025:0028";}
  [street] => Suur kaar
  [house_nr] => 54
  [cache] => avis
  [booked_until] => 
  [info_balconies] => [{"size":{"_":10,"unit":"m2"},"type":"terrace"},{"size":{"_":6.1,"unit":"m2"},"type":"storeroom"}]
  [transaction_price] => 208900
  [is_booked] => sold
)
müüdud
3 Suur kaar 54 1 5 134.3 9.8 6.1 -
stdClass Object
(
  [id] => 308357
  [floor_nr] => 1
  [apartment_nr] => 3
  [nr_rooms] => 5
  [area_size] => 134.3
  [land_size] => 0
  [cadastral_number] => O:8:"stdClass":1:{s:15:"cadastralNumber";s:14:"79504:025:0028";}
  [street] => Suur kaar
  [house_nr] => 54
  [cache] => avis
  [booked_until] => 
  [info_balconies] => [{"type":"open"},{"size":{"_":9.8,"unit":"m2"},"type":"terrace"},{"size":{"_":6.1,"unit":"m2"},"type":"storeroom"}]
  [transaction_price] => 299900
  [is_booked] => sold
)
müüdud
4 Suur kaar 54 2 4 120.3 9.8 6.1 -
stdClass Object
(
  [id] => 305813
  [floor_nr] => 2
  [apartment_nr] => 4
  [nr_rooms] => 4
  [area_size] => 120.3
  [land_size] => 0
  [cadastral_number] => O:8:"stdClass":1:{s:15:"cadastralNumber";s:14:"79504:025:0028";}
  [street] => Suur kaar
  [house_nr] => 54
  [cache] => avis
  [booked_until] => 
  [info_balconies] => [{"size":{"_":9.8,"unit":"m2"},"type":"open"},{"size":{"_":6.1,"unit":"m2"},"type":"storeroom"}]
  [transaction_price] => 279900
  [is_booked] => sold
)
müüdud
5 Suur kaar 54 2 2 60.2 -
stdClass Object
(
  [id] => 311101
  [floor_nr] => 2
  [apartment_nr] => 5
  [nr_rooms] => 2
  [area_size] => 60.2
  [land_size] => 1228
  [cadastral_number] => O:8:"stdClass":1:{s:15:"cadastralNumber";s:14:"79504:025:0028";}
  [street] => Suur kaar
  [house_nr] => 54
  [cache] => avis
  [booked_until] => 
  [transaction_price] => 149900
  [is_booked] => sold
)
müüdud
6 Suur kaar 54 2 5 134.3 9.8 6.1 -
stdClass Object
(
  [id] => 313317
  [floor_nr] => 2
  [apartment_nr] => 6
  [nr_rooms] => 5
  [area_size] => 134.3
  [land_size] => 1228
  [cadastral_number] => O:8:"stdClass":1:{s:15:"cadastralNumber";s:14:"79504:025:0028";}
  [street] => Suur kaar
  [house_nr] => 54
  [cache] => avis
  [booked_until] => 
  [info_balconies] => [{"size":{"_":9.8,"unit":"m2"},"type":"open"},{"size":{"_":6.1,"unit":"m2"},"type":"storeroom"}]
  [transaction_price] => 345900
  [is_booked] => sold
)
müüdud
7 Suur kaar 54 3 4 116.4 12.8 6.1 -
stdClass Object
(
  [id] => 312114
  [floor_nr] => 3
  [apartment_nr] => 7
  [nr_rooms] => 4
  [area_size] => 116.4
  [land_size] => 1228
  [cadastral_number] => O:8:"stdClass":1:{s:15:"cadastralNumber";s:14:"79504:025:0028";}
  [street] => Suur kaar
  [house_nr] => 54
  [cache] => avis
  [booked_until] => 
  [info_balconies] => [{"size":{"_":12.8,"unit":"m2"},"type":"open"},{"size":{"_":6.1,"unit":"m2"},"type":"storeroom"}]
  [transaction_price] => 282800
  [is_booked] => sold
)
müüdud
8 Suur kaar 54 3 4 132.3 8.8 17.5 6.1 -
stdClass Object
(
  [id] => 305806
  [floor_nr] => 3
  [apartment_nr] => 8
  [nr_rooms] => 4
  [area_size] => 132.3
  [land_size] => 0
  [cadastral_number] => O:8:"stdClass":1:{s:15:"cadastralNumber";s:14:"79504:025:0028";}
  [street] => Suur kaar
  [house_nr] => 54
  [cache] => avis
  [booked_until] => 
  [info_balconies] => [{"size":{"_":8.8,"unit":"m2"},"type":"open"},{"size":{"_":17.5,"unit":"m2"},"type":"terrace"},{"size":{"_":6.1,"unit":"m2"},"type":"storeroom"}]
  [transaction_price] => 309800
  [is_booked] => sold
)
müüdud

Müügitingimused

BRONEERIMINE
Korteri broneering kehtib 14 kalendripäeva. Vormistamine on tasuta.

VÕLAÕIGUSLIK LEPING
Ostjaga sõlmitakse notariaalne võlaõiguslik müügileping, kus lepitakse kokku tehingu kõik detailid. Võlaõigusliku lepingu sõlmimise eeldusena on ostja tasunud vähemalt 15% (viisteist protsenti) ostu-müügitehingu väärtusest.

ASJAÕIGUSLIK LEPING
Kui korter on valmis üleandmiseks, sõlmitakse notariaalne asjaõigusleping, ostja tasub ülejäänud osa ostu-müügihinnast ning korteri valdus antakse üle ostjale vastavalt notariaalse lepingu tingimustele.

HIND SISALDAB:
– Panipaik keldris 

HIND EI SISALDA:

-  Parkimiskoht keldris 10 000 Eurot
– Riigilõivu ja notaritasusid (maksab ostja)
– Korteri ühendamist sideteenustega, sh valve ja televisioon

Arendaja jätab endale õiguse vajaduse korral muuta korterite hindu ja plaane. Kõik veebilehel olevad näidispildid on illustratiivsed.

EST ENG RUS
Menüü