Pühavaimu ärihoone Vaata kõiki projekte Angerja 14

Centennial ärimaja - Hästi kalkuleeritud äriotsus

Müügiinfo: Kaarel Paap
Tutvu lähemalt
Helista: +372 5332 2451

Centennial ärimaja - Hästi kalkuleeritud äriotsus

Tutvustus

Üles

Hoone renoveerimise ja laiendamise projekt valmis Arhitektuuribüroo Allianss Arhitektid poolt. Projekti autoriteks on Indrek Tiigi ja Matthias Klitzch.                                               

Renoveerimise tulemusel valmib kõrgeima kvaliteediga energiasäästlik ärihoone. Hoone lahendused tagavad tervisliku töökeskkonna ja madalamad kommunaalkulud, mis omakorda tähendab terveid töötajaid, nende paremat keskendumisvõimet ning ettevõtte edukamat äritegevust.

Üldpindala: 7936,4 m²  
Büroo- / teeninduspinda kokku: 6 881 m²
Korruselisus: maapealne 7/4 korrust, soklikorrus
Arhitekt: Allianss Arhitektid Indrek Tiigi, Matthias Klitzsch
Ehitaja: Fund Ehitus OÜ
Arendaja: Mornington Endla OÜ
Valmimisaeg: 2015 Detsember

Centennial
› avara aatriumiga valgusküllase lobby, kuhu pääseb mööda paraadtreppi hoone ees
› ühiskasutuses katuseterrass suurepäraste linnavaadetega 5 korrusel
› töötajate parkla sisehoovis, kliendiparkla maja ees ja Lõkke tänaval
› parklas elektriauto laadimisvõimalus
› jalgrattaparkla ja pesemisvõimalused
› 4 lifti teevad ooteaja minimaalseks ka päeva kõige aktiivsemal ajal
› teise, kolmanda ja neljanda avatud korruse pind on ca 1200 m², mis võimaldab paigutada suurema büroo mugavalt ühel korrusel
› avatud planeering, kõrged laed ja valgusküllased ruumid annavad paindlikkust planeeringutes ja piisavalt päevavalgust igale töökohale
› tehnosüsteemide paigutus võimaldab ruumilahendusi muuta, kasutada bürood nii avatud kontorina kui ka jagada kabinettideks

Arhitekt Indrek Tiigi on Centenniali kontseptsiooni kirjeldanud nii:
Hoone esimesele korrusele on kavandatud ruumikas sissepääsu- ja jagunemistsoon. Esinduslikkust taotlev ning erinevaid korruseid ühiseks visuaalselt haaratavaks ruumiks siduv tsoon avaneb suure klaasfassaadiga Endla tänavale.

› Hoone esimesel korrusel paiknevad üüripinnad büroodele ja võimalikele teenindusasutustele. Esimene korrus on ideaalselt sobiv teenindussaalide jaoks – eraldi sissepääsu võimalus Lõkke tänavalt.
› Hoone korrustel 2....7 paiknevad pinnad büroo tüüpi asutustele. Hoone tüüpse korrusplaani kavandamisel on taotletud lihtsust, loogilisust ning paindlikkust võimalike muudatuste tarbeks.
› 7. korrusel asub eksklusiivne büroopind vaatega vanalinnale, pinnal enda ventilatsioonisüsteem, motoriseeritud automaatselt reguleeritavad horisontaalsed välised ribakardina päikesekaitsesüsteemid ja suured katuseterrassid konteinerhaljastusega. 
› Hoone soklikorrusele planeeritud lõunasöögikoht, teeninduspinnad ja duši- ja riietusruum üürnike jaoks. Lisaks on siia kavandatud hoonet teenindavad tehnilised ruumid. Hoone soklikorrus on varustatud suhteliselt suurte aknapindadega, mis loob mõistlikult loomuliku valgusega varustatud ruumid.

Lõkke tn äärses autoparklas on 1 invaparkimiskoht ja hoone õuepoolsel parkimisalal, keskmise sissepääsu juures on 1 invaparkimiskoht.
Hoone on kavandatud järgides puuetega inimeste juurdepääsu kõigile ruumidele.
 

Parkimine

Töötajate parkimine on lahendatud hooviõues, külastajatele parkimiskohad on maja peasissepääsu ees ja Lõkke tänaval. Läheduses on võimalik leida parkimiskoht tasulisel parkimisalal ja kuukaardipõhiselt Europark, Ühisteenuste ja Citypark parklates. Rattaga tulijad saavad jätta ratas peasissepässu ees asuvas rattaparklas. Sportlikuma rattasõidu harrastajatele on Centennialis olemas riietus- ja duširuumid.

Parklad

› Ühisteenused: Suur-Ameerika 14 (4 min), Suur-Ameerika 33 (4 min), Pärnu mnt 44 (9 min).
› Europark: Toom-Kuninga 17 (4 min).
› Citypark: Endla 8 (1 min), Toompuiestee 15 (7 min), Pärnu mnt 41 (9 min).

 

 

Tehniline info

Üles

Hoone sisekliimat ja tehnosüsteemide tööd kontrollitakse kaasaegse hooneautomaatika abil.

Küttesüsteem

Hoone soojusallikaks on kaugküte. Küttesüsteemi juhtimine toimub välistemperatuuri järgi. Hoones on madalatemperatuuriline radiaatorküte.
Radiaatorküte soojaväljastuse reguleerimine toimub büroo-, äri- ja toitlustusruumides kütte/jahutuse ruumikontrollerite ning elektriajamiga ventiilide abil.

Ventilatsioon

Hoones on tsentraalsed ventilatsiooniseadmed, mis paiknevad soklikorruse ja 7. korruse tehnilistes ruumides (eraldi ventilatsioon on ettenähtud suurköögile ja 7 korruse büroole). Lisaks on ette nähtud väljatõmbesüsteemid WC-dele, liftidele. Suitsetamisruume hoones ettenähtud ei ole. 
Õhuvahetus büroopindadel on arvestatud 2l/s, m² või 10l/s, inimesele.
Süsteemide juhtimine teostatakse korruste kaupa ja samuti tulenevalt erinevast päikesekoormusest eraldi loode ja kagu fassaadidel. Süsteem on nõudluspõhine (juhitakse CO² taseme järgi õhus), eraldi andurid asuvad nõupidamisruumides.

Jahutus

Hoonesse on projekteeritud vabajahutusega vesijahutussüsteem, mis tähendab, et talvel ei pea ruumide jahutamiseks elektrit kasutama, vaid kasutatakse ära jahedat õhku õues. Ruumiseadmeteks kasutatakse jahutuspalke, kuna need garanteerivad parima sisekliima. Suurema jahutusvajadusega ruumidesse paigaldatakse fan-coilid. 
Serveri- ja kilbiruumi jahutamiseks on hoonesse projekteeritud freoon jahutusseadmed.

Veevarustus ja kanalisatsioon

Majandus-joogivesi saadakse linna veevarustussüsteemist. Soe vesi valmistatakse soojasõlmes. Kogu hoone on varustatud tuletõrjekraanide süsteemiga.
Igal eraldi büroopinnal on oma kaugloetavad veemõõtjad.
Efektiivsed veeseadmed vähendavad olulisel määral veetarbimist. Võimalike veelekete kiireks avastamiseks paigaldatakse lekkeavastussüsteem.

Automaatika

Arvestades kõrgendatuid nõudmisi hoone energiatõhususele, rakendatakse hoones kaughallatavat tsentraalset hooneautomaatikasüsteemi. Automatiseerimisele kuuluvad süsteemid on: ventilatsioon, küte, jahutus, elekter ning kogukulujälgimine: elekter, soojus ning vesi.
Ruumiautomaatika väldib kütte ja jahutuse samaaegse töötamise ühes ja samas ruumis. 
Ruumide sisekliima on jälgitav ja seadistatav läbi hooneautomaatika süsteemi nii kasutaja poolt ruumikontrolleri paneelilt kui haldajal veebipõhiselt.

Elektrivarustus

Iga üüripind varustatakse jaotuskilbiga, mis paikneb eraldi ruumis koos nõrkvooluseadmete rack-kapi ja võimaliku UPS-seadmega. Hoonesse keskseid UPS süsteeme ette ei nähta. Iga üüripinna jaotuskilpides loodud sektsioonid, kuhu üürnik saab ühendada UPS seadme. UPS-id ei kuulu üürileandja poolt välja ehitatava üüripinna standardvarustuse hulka.

Üüripindade kahetariifsed kommertsenergia arvestid asuvad korruste jaotuskeskustes.
Hoone automaatikaga ühendatavad arvestid on ettenähtud suurtele KVVJK süsteemidele ja valgusreklaamidele. Arvestid varustatakse programmkella ning kauglugemise võimalusega ja ühendatakse hoone automaatikaga. 
Äri-ja büroopindadel kasutatakse töökohtadel põhiliselt põrandalt kaabliredeliteni ulatuvaid pistikupesade poste. Igale töökohale on ette nähtud 6 tugevoolu (neist 2 UPS-toite võimalusega) + 2 nõrkvoolu „NV" pistikupesa. Sekretäride töökohtadel ja nõupidamiste ruumides on 6TV+2NV pistikupesa. Nõupidamisruumidesse on ette nähtud põrandakarbid tugevvoolu pistikupesadega ja nõrkvoolu pesade toosidega. Põrandakarpidest sobiva seinani paigaldatakse kaitsetorudes (eraldi tugev- ja nõrkvoolukaablitele).
Arvutuslik töökohtade tihedus büroopinnal on 1 töökoht iga 10 m² põrandapinna kohta. Centennialis on võimalus ühendada üüripinna vajalikke süsteeme diiselgeneraatorilt saadud garanteeritud toitega. Süsteem on võimeline taastama süsteemide toite maksimaalselt 1 minuti jooksul peale elektrikatkestust.

Valgustus

Väli- ja üldalade valgustuse allikateks on LED-tüüpi valgustid. Valgustid seotakse hooneautomaatikaga ja juhitakse aegprogrammi ja kohalolekuanduritega.
Kontorialade valgustuse allikateks standardlahenduses on kõrgsageduslikud T5-tüüpi valgusallikaid.
Üüripindade põhivalgustus on lahendatud riputatavate, otsest ja ülavalgust andvate, luminofoorlampidega valgustitega, mis tagab madala räiguse töökohtadel (arvutiekraan, töölaud). Lisaks on ette nähtud LED allvalgustid („downlightid"). Üüripindade valgustite juhtimine on lahendatud BREEAMi nõudeid jälgides väikeste rühmadena (põhivalgustite puhul 4 valgustit - ca 4 töökohta). 
Luminofoorlampide puhul kasutatakse üldjuhul A2 energiaklassiga kõrgsagedusliku (> 30 kHz, BREAAMi nõue) elektroonilise ballastiga varustatud valgusteid.

Nõrkvool

Hoones on äripindu ja üldalasid hõlmav analoog-adresseeritav automaatne tulekahjusignalisatsioonisüsteem (ATS) tulekahjuteate saatmisega Päästekeskusesse.
Keskseade paigaldatakse hoone administraatori juurde. Andurite tüüp valitakse vastavalt ruumi otstarbele, et tulekahjule reageerimine oleks võimalikult kiire ning valehäirete tõenäosus minimaalne. Üldjuhul kasutatakse optilisi suitsuandureid.

Sidepaigaldis

Centennial ärihoonesse tuleb Telia optiline kaabel ja Telia vaskkaabel. 
Büroopindade andmesidevõrk teostatakse vastavalt cat.6 tingimustele. Hoone korrustele/üüripindadele paigaldatakse seadmekapid kuhu ühendatakse tarbijad. Igale töökohale paigaldatakse abonentpesadena arvuti- ja telefoniside jaoks üks kahekohaline 2xRJ45 pistikupesa. Sekretäri töökohtadele nähakse ette töökoha sidevarustus topeltmahus (2x2xRJ45). Nõupidamisteruumidesse nähakse ette ühe töökoha varustus. Nõupidamisruumidesse nähakse ette LCD ekraani tarbeks 2xRJ45.
Nõrk- ja tugevvoolu aktiivseadmed paigaldab ja ostab Üürnik.

Valvesignalisatsioon, läbipääsusüsteem ja videovalve
Hoonesse paigaldatakse läbipääsusüsteemiga integreeritud valvesignalisatsioon. 
Läbipääsusüsteem piirab töötajate ja külastajate juurdepääsu eri turvalisuse tasemega tsoonidele vastavalt nende isikute õigustele.
Kliendiliftide korrusevaliku nupupaneelid projekteeritakse ühtsesse süsteemi hoone läbipääsusüsteemiga s.t korruse valik on võimalik uksekaardiga.

Hoone perimeeter, sissepääsud, fuajee ja parkla varustatakse videovalve võrgukaameratega.

Muu varustus

Büroo- ja äripindade tarvis paigaldatakse hoone sissepääsu juurde postkastid. Büroo- ja äripinna üürnik hangib ise kogu üüripinna sisustuse (mööbel jms) ja varustuse. Läheduses 20 erineva ühistranspordiliini peatused, seega kiire ning mugav juurdepääs igast linnaosast on tagatud.

 

Asukoht

Üles
Linn Tallinn
Linnaosa Kesklinn
Tänav Endla
Maja nr. 15
Hästi kalkuleeritud äriotsus

Hinnatabel

Sorteerimiseks kliki tabeli tulba nooltel:

Vaata kogu tabelit
Korteri nr. Aadress Korrus Tubade arv M2 Hind Staatus Märkus
-
stdClass Object
(
  [id] => 276254
  [floor_nr] => 
  [apartment_nr] => 
  [nr_rooms] => 
  [area_size] => 
  [land_size] => 0
  [cadastral_number] => N;
  [street] => 
  [house_nr] => 
  [cache] => avis
  [booked_until] => 
  [transaction_price] => 
  [is_booked] => sold
)
müüdud

Plaanid ja failid

Hinnakiri

Büroode hinnad alates 11€ / m2

RUUM ÜLDPIND
   
B 748,9
0,1 341,8
0,2 94,1
0,3 313,0
   
1. KORRUS 959,5
1,3 kohvik/teenindus 44,2
1,2 253,7
1,3 239,1
1,4 113,8
1,5 120,5
1,6 111,0
1,7 77,2
   
2. KORRUS 1104,2
2,1 351,9
2,2 254,5
2,3 301,7
2,4 196,1
   
3. KORRUS 1187,4
3,1 695,1
3,2 296,2
3,3 196,1
   
4. KORRUS 1101,5
4,1 343,6
4,2 255,2
4,3 309,0
4,4 193,7
   
5. KORRUS 556,8
5,1 302,9
5,2 253,9
   
6. KORRUS 625,2
6,1 348
6,2 277,2
   
7. KORRUS 250,4
7.1 (terrassid) 136
7.2 (terrassid) 114,4

 

EST ENG RUS
Menüü